× Pojďte do toho s námi.

Holešov vyřeší další problematickou křižovatku

6. 3. 2020

Z iniciativy města Holešova vznikl návrh na nové vodorovné dopravní značení problematické křižovatky na začátku města ze směru od obce Třebětice. Se stále se zvyšujícím provozem se zhoršuje také průjezdnost této lokality, obzvláště v denních špičkách. Cílem této změny je zvýšení průjezdnosti křižovatky zejména ze směru od Zahnašovic na Hulín, který mnozí řidiči využívají jako obchvat města.

„Město Holešov připravuje vybudování kruhové křižovatky ve Všetulích směrem na Zahnašovice několik let a jednalo několikrát se Zlínským krajem i Ředitelstvím silnic ZK. Je zpracována projektová dokumentace pro územní řízení - nechalo ji na své náklady zpracovat město - a nyní se řeší majetkoprávní vztahy a související umístění ve vztahu k územnímu plánu. Současné vodorovné značení umožní vytvoření odbočovacích pruhů a tím by měla být doprava v těchto místech plynulejší,"  uvádí k tématu starosta města Rudolf Seifert.

 

Na jednání s náměstkem hejtmana Ing. Botkem a ředitelem ŘSZK Ing. Malým v loňském roce se město dohodlo, že vypracuje svým nákladem projektovou dokumentaci a zajistí potřebné souhlasy a povolení, ŘSZK pak značení provede. „Povolenou projektovou dokumentaci jsem počátkem měsíce února předal na ŘSZK, které by nyní na jaře akci mělo zrealizovat,“ říká místostarosta města Pavel Karhan.

Tato akce je jednou z prvních, které realizujeme na základě strategického plánovacího dokumentu jakým je Generel dopravy města Holešova, který byl zadán v loňském roce. „Generel nabídne městu další možnosti, jak zlepšit dopravu ve městě, nejen automobilovou, ale i cyklistickou a pěší,“ dodává Karhan.

autor: Hana Helsnerová, holesov.cz

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 ZLÍNSKÝ KRAJ

Šedesátá 7015 (budova 64)
760 01 Zlín

info@zln.top09.cz
telefon: +420 728577541

 

KRAJSKÝ MANAŽER

Martin Neřád

Martin.Nerad@top09.cz

telefon: +420 728577541

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme