× Pohněme s tím. Společně!

Pospíšil: Evropská myšlenka je důležitější než kdy dříve

20. 2. 2018

Předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil navštívil studenty a podnikatele ve Zlínském kraji a debatovali s lidmi o významu Evropské unie. Na gymnáziu Lesní čtvrť ve Zlíně diskutoval s více než šedesáti mladými lidmi o významu evropské myšlenky. Prohlédl si pálenici Rudolf Jelínek ve Vizovicích a večer ve Zlíně debatoval s desítkami občanů o současné politické situaci.

„Musím upřímně říct, že mám z návštěv škol vždycky dobrý pocit. Podle mě neplatí, že se mladí o nic nezajímají, možná tak o facebook a instagram. Naopak. Mají zájem o to, co se děje kolem nich, v Česku i v Evropě. Jen je podle mě třeba jim naslouchat a možná jim někdy trochu pomoct se zapojit," řekl na přednášce věnované fungování Evropská unie předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil. Na gymnáziu Lesní čtvrť ve Zlíně si ji přišlo poslechnout více než šedesát studentů.

„Kdo říká, že vystoupení z EU nepoškodí danou zemi, nemá pravdu. Všichni ekonomové říkají, že by to pro Českou republiku byla katastrofa, podle některých politických stran nám to pomůže. A kdo má pravdu, populistické politické strany nebo ti, kteří tomu rozumí? Členství v Evropské unii a samotná evropská myšlenka jsou pro Českou republiku důležitější než kdy dříve," odpověděl na dotaz z jednoho ze studentů Jiří Pospíšil. 

V doprovodu zástupců krajského vedení TOP 09 navštívil Jiří Pospíšil pálenici Rudolf Jelínek ve Vizovicích, kde si prohlédl provoz jednoho z největších podniků ve Zlínském kraji. O současné politické situaci a důležitosti evropské myšlenky debatoval večer Jiří Pospíšil s občany. Do zlínského klubu Sklep 33 si jej přišlo vyslechnout několik desítek lidí. „Nevěřili byste, jak moc toho mladí vědí o politice. Spousta z nich se chce brzo zapojit do veřejného dění, což si myslím, že je skvělý, potřebujem v politice trochu generační obměnu," dodal k diskusi Jiří Pospíšil. 

„Je skvělé, že lidé dokáží konstruktivně diskutovat o Evropské unii. Není to dokonalá instituce, ale bez jasné alternativy z ní vystoupit nemůžeme," komentoval debatu o fungování Evropské unie krajský předseda TOP 09 Vít Peštuka.

Emil Sedlařík, krajský manažer

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Vít Peštuka, Jiří Pospíšil

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 ZLÍNSKÝ KRAJ

J. A. Bati 5648 (budova 32)
760 01 Zlín

info@zln.top09.cz
telefon: +420 728577541

 

KRAJSKÝ MANAŽER

Martin Neřád

Martin.Nerad@top09.cz

telefon: +420 728577541

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme