× Pohněme s tím. Společně!

Navrátil: Krajské zdravotnictví je nemocné

20. 6. 2016

Krajské zdravotnictví v našem kraji je nemocné, my pro něj ale máme jednoduchý lék. Tím je odstranění neduhů v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně. Chorobou, která nemocnici sžírá, je neochota krajské koalice udělat smysluplné kroky k jejímu ozdravení.

V ostatních krajských nemocnicích došlo k výměně vedení, které dokázalo nemocnice stabilizovat. Jenže v té nejzadluženější krajské nemocnici k České republice máme vedení pořád stejné. A právě to je ta největší chyba. Dokonce to vypadalo, že nemocnici hrozí konkurz. Kraj do ní stále jen dává další a další peníze, které mizí v černé díře. Naposledy nemocnici půjčil 140 milionů korun, ale nedostal zpět ani jednu korunu. Proto chceme hloubkový audit fungování Krajské nemocnice Tomáše Bati.

Občané musí vědět, kde se ztrácejí stovky milionů, které kraj do nemocnice neuváženě pumpuje. S tím je spojena i výměna vedení nemocnice, které současnou situaci nezvládá. V dalších krajských nemocnicích to funguje, tak proč ne ve Zlíně? Do vedení nemocnice musejí přijít odborníci a krizoví manažeři, kteří ji stabilizují. Pokud je nemocnice nemocná, nemůže sama dobře léčit. Nikdy se ale nevyléčí tím, že za ni bude její dluhy platit někdo jiný. Musí sama odpovědně hospodařit.

Stovky milionů, které kraj nemocnici daroval, mohly být využity jinde, efektivně a s rozumem. Současná krajská koalice razí staré dobré „zdroje jsou". Není divu. Stačí se podívat, kolik (ex)komunistů v ní sedí. S tímto stylem vedení ale zdroje dojdou. Když kraj budou řídit schopní a rozumní lidé a v nemocnicích budou pracovat odpovědní lidé, pak se nám tu bude všem lépe žít. Rozhodnutí je na Vás.

Vlastislav Navrátil, krajský lídr TOP 09

zdroj: Magazín Zlín

ŠTÍTKY

Volby:
2016 zastupitelstva krajů - Zlínský - 1. Vlastislav Navrátil

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 ZLÍNSKÝ KRAJ

J. A. Bati 5648 (budova 32)
760 01 Zlín

info@zln.top09.cz
telefon: +420 728577541

 

KRAJSKÝ MANAŽER

Martin Neřád

Martin.Nerad@top09.cz

telefon: +420 728577541

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme