Výstavba brodského sídliště Rozkoš končí

22. 11. 2022
Po deseti letech Havlíčkův Brod dokončil budování sídliště Rozkoš. Jedno z posledních rozhodnutí nyní vydali zastupitelé, když soukromé firmě schválili vybudování parkoviště u jedné z bytovek. Na bývalých polích mezi psychiatrickou léčebnou a řekou Sázavou už žijí stovky lidí.
S přípravou pozemků začalo město před deseti lety, rozprodalo je v roce 2013. Tehdy si zájemci rozebrali naprostou většinu z celkem 82 parcel. Na sídlišti vyrostlo 26 rodinných a 32 řadových domů, 17 atypických terasových domů a sedm bytovek.
„Město do přípravy parcel dalo 40 milionů korun. Na původně městských parcelách vzniklo zhruba 200 bytů, v nichž momentálně žije až 600 lidí. Na městský projekt pak navázali s dalšími pozemky soukromí developeři,“ vypočítává místostarosta Libor Honzárek (TOP 09).
Desítky dalších rodinných a řadových domů vznikly po obou stranách Ledečské ulice. Své projekty zde uskutečnili a parcely připravili například potomci slavného brodského stavitele Josefa Šupicha či bývalý krajský náměstek Libor Joukl.
„Některé z domů se povedly velice pěkně, některé méně, ale jako celek sídliště nevypadá špatně. Je to poměrně dobrá adresa,“ zhodnotil Honzárek. Dvě z bytovek si tu ponechalo samo město, nabízí v nich dostupnější nájemní bydlení.
Jedno ze závěrečných povolení na Rozkoši odsouhlasili brodští zastupitelé na svém posledním jednání - posvětili výstavbu parkoviště pro 25 aut. Povolení města bylo třeba kvůli napojení na městskou infrastrukturu.
„Tímto rozhodnutím završujeme desetileté úsilí,“ poznamenal Honzárek. Nové parkoviště zřídí firma, která se podílela na stavbě jedné z bytovek. Konkrétně bude umístěno podél Rozkošské ulice nad úplně poslední bytovkou na sídlišti, stojící u křižovatky s ulicí Havlíčkova.
Poslední změny, které město v lokalitě provedlo, byly na přelomu loňského a letošního roku úprava veřejných prostranství, zřízení malého náměstíčka se sítí cest a altánkem.
Zdroj: impuls.cz

Michael Kubík, krajský manažer TOP 09 Vysočina

Štítky
Osobnosti: Libor Honzárek
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme