Nových stran je jako hub po dešti. Komu to pomůže?

3. 9. 2013

S novými politickými hnutími a stranami se roztrhl pytel. Doslova zaplevelují českou politickou scénu. Voliči, vyber si. Za následek to bude mít silnou nestabilitu celého prostředí.

Staré strany zklamaly, vytvoříme nové a bude to lepší. Tohle je chybná logika. Zkušenostmi s novými stranami máme. Vzpomeňme si na Věci veřejné – nová strana, která si získala své voliče. Nakonec se z ní vyloupla životaneschopná organizace, kterou navíc řídil (a stále řídí) korupčník Vít Bárta. Z politiky se stalo nečisté prostředí. Nemůžou za to strany, ale lidé, kteří jsou v ní. Tím, že si vytvoříme nové politické strany, nezměníme tvář české politiky. Jen se stane nepřehlednou. Jde především o to, koho si vybereme, aby zastupoval veřejné záležitosti. Komu tedy prospěje mnohost politických subjektů?

A návrat exprezidenta Klause do politiky? Víte, uměním je umět včas odejít. Nechápu dodnes důvody, které vedly Klause k amnestii a už vůbec nechápu jeho trapné pokusy o návrat na politickou scénu. Komu pomůže nová strana v čele s exprezidentem? Ubere pár hlasů pravici. Ale naději na budoucnost má stejnou jako Věci veřejné. Probuďme se, přestaňme intrikařit, hrát si na ublížené a začněme konečně přemýšlet logicky. Vždyť nám jde o naši budoucnost.

Jiří Blažek, krajský předseda TOP 09 na Vysočině
Štítky