Karel Tureček navštívil Moravské Budějovice a Třebíč

10. 2. 2014

V pondělí 10. února navštívil poslanec Karel Tureček Moravské Budějovice a Třebíč.

V Moravských Budějovicích jej přijal majitel kartonážky Štěpanovský a.s., pan Josef Štěpanovský. S vedením společnosti Karel Tureček diskutoval o aktuálních problémech v podnikatelském prostředí. Diskuze se týkala zejména aktuálních kroků v ČNB a následného vlivu na podnikání v ČR, přijetí EURa, dotací a spolupráce s ministerstvem průmyslu a obchodu. Pan poslanec si prohlédl také provoz kartonážky a Josef Štěpanovský jej seznámil s její zajímavou historií.

Z Moravských Budějovic jel pan Tureček do třebíčské společnosti DOMY D.N.E.S., kde jej spolumajitel firmy Tomáš Tesař provedl po výrobních prostorách firmy a seznámil jej s procesem výroby ekologických dřevěných domů. Také zde poslanec probíral s vedením společnosti úspěchy i úskalí podnikání v naší republice a dohodl se na další spolupráci.

Odpoledne v hotelu Zlatý kříž na Karlově náměstí probíhala beseda se zemědělci a agrárníky z Třebíčska. Poslanec spolu s účastníky besedy řešil aktuální otázky v zemědělství. Od zatěžující administrace, přes plošné dotace na hektar a úbytek živočišné výroby a tradičních plodin, nahrazených řepkou a kukuřicí přešla témata besedy k nízkým lhůtám pro splnění vypsaných grantových programů a k řešení aktuální otázky mléčných kvót. Zde také Karel Tureček informoval účastníky besedy o záměru zemědělského výboru Poslanecké sněmovny navýšit přímé platby zejména pro podporu citlivých komodit (například mléčný a masný skot, ovce, kozy, brambory, ovoce, zelenina...). Dále poslanec vysvětlil besedujícím stav snížené sazby "Zelené nafty" a potřebnosti podpory zpracovatelských podniků a jejich ustálení na tuzemském trhu.

Návštěva na Třebíčsku proběhla v přátelské a komunikativní atmosféře a Karel Tureček získal další podněty pro svoji práci v zemědělském výboru Poslanecké sněmovny i pro práci poslance PČR.

Irini Martakidisová, asistentka poslance

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 VYSOČINA

TOP CENTRUM
Chlumova 5429/1a
586 01 Jihlava

info@vys.top09.cz
telefon: +420 564570369

 

KRAJSKÝ MANAŽER

Michael Kubík

michael.kubik@top09.cz

telefon: +420 604229309

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Stát nelze řídit jako firmu, protože občané nejsou zaměstnanci.
Děkujeme