Částí Chotěbořské ulice v Brodě už řidiči projedou

2. 6. 2023

Část Chotěbořské ulice v Havlíčkově Brodě se již tento týden otevře pro provoz, což uleví dopravní zátěži v lokalitě Reynkova,  Kokořínská a P.F. Ledvinky. Ulice byla uzavřena od března a za opravy zaplatí město Havlíčkův Brod čtyřiadvacet milionů korun. Můstek poblíž křižovatky s ulicí nad Rybníkem a U Cihláře zůstane zavřený do půlky srpna kvůli havarijnímu stavu.

Ulice Chotěbořská je zavřená od března. Za opravy zaplatí město Havlíčkův Brod čtyřiadvacet milionů korun. Jak Deník na místě zjistil, řidiči už brzy projedou po silnici ve směru od ulice Pražská k parkovišti u letního koupaliště. Můstek poblíž křižovatky s ulicí nad Rybníkem a U Cihláře ale zůstane zavřený do půlky srpna. Byl v havarijním stavu. Dělníci ho museli strhnout a postavit znovu.
No konečně. Tak komentoval otevření větší části ulice řidič Zdeněk Šidlák. „Jezdím ráno do práce. Ve špičce se nedá kvůli uzavírce skoro projet, natož někde zastavit. Pravda je, že silnice na Chotěboř byla strašná. Díra vedle díry,“ poznamenal.
Město Havlíčkův Brod upozornilo na uzavření Chotěbořské ulice už dlouho dopředu s tím, že ve dvou sousedních ulicích musejí řidiči počítat s omezeným parkováním.
Kvůli opravám Chotěbořské ulice nechalo město upravit provoz v ulici P.F. Ledvinky. Původně jednosměrka kolem finančního úřadu a kolumbária se změnila v ulici obousměrnou. Chotěbořskou nebylo možné opravit bez uzavírky a omezení provozu v nejbližším okolí. Jak upozornil starosta Zbyněk Stejskal, ulice potřebovala nejen nový povrch, ale také inženýrské sítě a nové osvětlení.
Ulice Chotěbořská, nejvíc vytížená spojnice mezi středem města a severovýchodním obchvatem města, několik let patřila podle řidičů k nejhorším ve městě. "Město se na opravu Chotěbořské ulice chystalo už dlouho, ale na tak drahou opravu pořád chyběly peníze. Radnici nakonec pomohly úspory více než 66 milionů korun, které se podařilo ušetřit v roce 2021," doplnil místostarosta Libor Honzárek (TOP 09) 
Zdroj: havlickobrodsky.denik.cz (Štěpánka Saadouni)

Michael Kubík, krajský manažer TOP 09 Vysočina

Štítky
Osobnosti: Libor Honzárek
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme