Část Havlíčkova Brodu se mění v nákupní zónu

11. 1. 2022

Z východní části Havlíčkova Brodu se pomalu, ale jistě stává jedna velká nákupní zóna. V okolí hypermarketu Albert vyrostou hned dvě další velká obchodní centra.
Výstavba prodejních ploch úzce souvisí s budováním obchvatu. První nový shopping park chce otevírat už v tomto roce.
Stavebního ruchu za stávajícím hypermarketem Albert, přímo proti bývalému Zetoru, si lidé mohou všímat už od loňského léta. Nákupní centrum zde staví společnost RP Havlíčkův Brod.
„Bude se jednat o centrum šesti specializovaných prodejen s celkovou plochou 2 980 metrů čtverečních zastavěné plochy. Součástí projektu je 68 parkovacích míst a sadové úpravy,“ uvedl na dotaz MF DNES jednatel developerské společnosti Pavel Menšík.
Stavební práce už jsou tu několik měsíců v plném proudu. Dokončeny mají být letos v létě. V tu dobu chce rovněž developer otevírat. Jak upřesnil, v současné době už má pět ze šesti prodejen svého nájemce. Zákazníci by v tomto centru měli najít drogerii Rossmann, koberce a domácí textil Breno, potřeby pro zvířata Pet Centre, módní řetězec NKD a prodejnu elektra Planeo Elektro. „K pronájmu zbývá poslední volná jednotka,“ doplnil Menšík.
Přibližně dvakrát větší má být projekt společnosti Immomarket. Ta ve velké nákupní centrum na ploše zhruba šesti tisíc metrů čtverečních změní současný Stříbrný dvůr. Tento bývalý statek se nachází jen přes budovaný obchvat, hned u kruhového objezdu.
Jak uvedl místostarosta Libor Honzárek (TOP 09), developer dostal od města na dokončení úprav pět let. „Nákupní park bude připojen na městský chodník, zřízeno tu bude i veřejné osvětlení. Tyto novinky půjdou za investorem, po dokončení je převezme město,“ popsal Honzárek.


Tři parky a všechny napojené na nově budovaný obchvat

Nákupní park bude připojen novou větví přímo ke stávajícímu kruhovému objezdu. Obchody s parkovišti obsadí celou plochu od objezdu po svah k železniční trati, nahradí veškeré současné budovy a protáhnou se až k odbočce do Pohledských Dvořáků.
Za dva roky by tak měly těsně u sebe na východním okraji města – včetně současného Alberta s Jyskem – sloužit hned tři nákupní parky. Všechny budou těsně napojeny na nově budovaný obchvat. „Je logické, že mají developeři o pozemky podél obchvatu zájem. Očekávali jsme to,“ podotkl už dříve Honzárek. Přestože by se to nabízelo, nebudou tři obchodní zóny nijak extra propojeny. Zvláště do největšího za obchvat budou mít lidé o něco složitější cestu. Silnici, na níž se dá čekat výrazná frekvence dopravy, budou muset u kruhového objezdu přejít. S budováním podchodu ani lávky se zde nepočítá.
„Nákupní centra na okrajích měst nejsou stavěná pro chodce. Počítá se s tím, že k nim lidé dojedou auty. Tak to bude i v případě všech obchodních zón na východě Brodu,“ poznamenal místostarosta Honzárek. Nejbezpečnější cestou pro zákazníky, kteří si budou chtít postupně nakoupit před obchvatem i za obchvatem, bude nasednout do auta a přejet pár desítek metrů z jednoho parkoviště na druhé.

Zdroj: MF DNES

Michael Kubík, krajský manažer TOP 09 Vysočina

Štítky
Osobnosti: Libor Honzárek
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme