Oslavy znovunabytí svobody na Vysočině

18. 11. 2018

Na mnoha místech Vysočiny si členové TOP 09 společně se spoluobčany připomněli výročí 29 let od znovunabytí svobody.

V krajském městě Jihlavě se účastnili slavnostního shromáždění Jihlaváků u „Klíčů“ - památníku 17.listopadu. Akci pořádal spolek za navrácení sochy T. G. Masaryka do Jihlavy a účastnily se jí všechny demokratické strany a veřejnost. „Vystoupil zde mimo jiné i předseda první vlády Karel Kramář, který kvůli tomu opustil nebe a podivil se, co se to tady na zemi v ČR děje, koho si to lidé zvolili a kdo mu to chodí po vile,“ s nadsázkou popsali své dojmy členové krajského výboru Jiří Vohralík a Jan Půža.

V sobotní podvečer se konala také v Pelhřimově tradičně u sochy svatého Václava akce, která uctila výročí 17.listopadu. Na akci také promluvil místostarosta Zdeněk Jaroš (TOP 09). Hovořil o mementu dnešní doby a dnešních dní. Mluvil o tom, že demokracie je stále velmi křehká a zranitelné!
Krajský předseda Jiří Blažek, účastník setkání k tomu poznamenal: „Z velké účasti a z diskuse bylo patrné, jak si lidé uvědomují, že svoboda a demokracie není skutečně samozřejmost. A není jim jedno, kdo tuto zemi reprezentuje a rozhoduje o naší budoucnosti.“

Samostatnou vzpomínkovou akci uspořádali členové TOP 09 v Třebíči. Akce s názvem „Chraňme si demokracii“ se konala u památníku na Václavském náměstí v Třebíči. „Připomněli jsme si například oběti babického případu, nebo sdíleli obavy z aktuálního ohrožení demokracie v naší zemi. Ale shodli jsme se na tom, že to nevzdáme,“ zdůraznila hlavní organizátorka akce a regionální předsedkyně TOP 09 Svatava Matušková. Účastníci se potom s původními vlaječkami z roku 1989 vydali na Karlovo náměstí, kde také symbolicky zapálili svíčky.

Michael Kubík, krajský manažer TOP 09 Vysočina

Galerie
Štítky