× Pohněme s tím. Společně!

Mazat lidem kolem huby med se nevyplácí ani v pohádkách.

17. 5. 2017

Ochotnický spolek Tastyjátr v režii Josefa Mladého a Bohdana Vítka předvedl v těchto dnech stovkám diváků vtipnou a poučnou podívanou. Celkem šest představení pohádky O medovém království v Tasově a Velkém Meziříčí nadšeně ocenilo zhruba 1500 dětí i dospělých.

A že se bylo na co dívat. Pohádka totiž není jen obyčejná pohádka. Děj se odehrává ve dvou královstvích, hrdinové se však přímo na jevišti dostanou také za řeku Jordán a prostřednictvím proložených videí i do Tasova a Velkého Meziříčí.

Pohádka je plná vtipných dialogů a písniček, ani chvilku se nenudíte. Do děje vstupují klasické pohádkové postavy z notoricky známých pohádek, jen trochu jinak. A ačkoli to zní neuvěřitelně, s hlavními klasickými hrdiny jako je princ a princezna se na jejich cestě do světa za poznáním setká kromě čarodějnice a pytláka Říhy například podvodný prodejce předražených šuntů, aktuálně nazývaný šmejd, nebo současný místostarosta Velkého Meziříčí.

A co na úspěšná představení říká jeden z tvůrců Josef Mladý?

„Všechny nás povzbudil a nesmírně potěšil potlesk ve stoje od diváků na třech představeních. Pohádku jsme psali víc než dva roky, vždycky po nocích a ve volných chvílích. Neustále jsme scénář přepisovali a pilovali výslednou podobu. Jsme nadšení, že se představení líbila, to je pro všechny, kdo se na divadle podíleli, tou největší odměnou. Lidé přesně pochopili, co jsme chtěli sdělit. Že cílem i poselstvím tohoto kusu bylo ukázat, jaká číhají v životě nebezpečí, že Boží mlýny melou a že poctivost se vyplácí v každé době. Dostali jsme několik nabídek na další představení, ale zatím bych nechtěl předjímat. Každopádně ve Velkém Meziříčí určitě alespoň jednu reprízu dáme.“

Článek s obsáhlou fotogalerií najdete ZDE.

Michael Kubík, krajský manažer TOP 09

Fotogalerie

12>Fotografie 1-2 z 3

ŠTÍTKY

Volby:
2017 poslanecká sněmovna - Vysočina - 1. Josef Mladý
Osobnosti:
Josef Mladý

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 VYSOČINA

TOP CENTRUM
Chlumova 5429/1a
586 01 Jihlava

info@vys.top09.cz
telefon: +420 564570369

 

KRAJSKÝ MANAŽER

Michael Kubík

michael.kubik@top09.cz

telefon: +420 604229309

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme