Kandidátní listina TOP 09 s podporou Starostů v Ústeckém kraj

10. 9. 2013

Výkonný výbor TOP 09 ve čtvrtek 5.9.2013 schválil kandidátní listiny pro nadcházející sněmovní volby. Lídrem v našem kraji je lounský radní Michal Kučera, který ke kandidátce uvedl: "Jsem rád, že se nám podařil dát dohromady tým kandidátů se zkušeností z komunální politiky, odborníky mnoha profesí, které můžete znát z komunálu i běžného života. Nejsme političtí turisté, mafiánské loutky ani naivní snílci. Jsme parta lidí, kteří umí vzít osud do svých rukou a žít své životy."

Kandidátka pro volby: 2013 poslanecká sněmovna

Kraj: Ústecký
Volební strana: TOP 09

Poř. Jméno Věk Povolání Bydliště Polit. přísl.
1. Ing. Michal Kučera

Ing. Michal Kučera

45 let

obchodní ředitel, radní města Louny

Louny, TOP 09

Michal Kučera se narodil v roce 1968, žije v Lounech.

Je absolventem gymnázia a Hornicko-geologické fakulty Vysoké školy báňské v Ostravě. Ve svém profesním životě se zabývá rozvojem obchodních aktivit strojírenských a elektrotechnických společností na tuzemských a zahraničních trzích (zejména ve střední a východní Evropě). Současně se podílí na celkovém rozvoji a oživení řízených společností, na zvýšení jejich konkurenceschopnosti a atraktivity. Na jejich schopnosti obstát v náročném tržním prostředí. Nyní řídí pobočku zahraniční elektrotechnické společnosti a její činnost na českém a slovenském trhu.

 Po komunálních volbách byl Michal Kučera zvolen členem Rady města Loun a od února 2012, kdy je TOP 09 součástí lounské koalice (Unie pro sport a zdraví, Koalice pro Louny, ODS), je též předsedou finančního výboru Zastupitelstva města Loun.

 Vyrůstal na knihách J. Foglara, E.T. Setona, J. Londona a foglarovský pohled na svět mu zůstal dodnes, i když už čte dávno jiné knihy. Od mládí má silný vztah k přírodě a tráví v ní spoustu volného času jako vysokohorský turista, vodák nebo tramp na zimních vandrech. Ve volném čase si rád zahraje fotbal, vyrazí si na horském kole, v zimě vyjede na lyže nebo běžky. Zajímá ho též historie hornictví (hlubinného dobývání)  v ČR. Poslouchám klasický rock (Pink Floyd, Dire Straits...) a country (J.Cash, K.Kristofferson,W.Nelson...).

 Až do vstupu do TOP09 nebyl členem jiné politické strany. Je ženatý a má 2 děti.

 

45 obchodní ředitel, radní města Louny Louny TOP 09
2. Ing. Petr Liška

Ing. Petr Liška

43 let

starosta Malých Žernosek

Malé Žernoseky, STAN

 

Ing. Petr Liška

43 let, dlouholetý starosta obce Malé Žernoseky, člen hnutí Starostové a nezávislí

Petr Liška se narodil 16. března 1970 v Litoměřicích. Vystudoval obor pozemní stavitelství na Vojenské akademii v Brně. Po ukončení vysokoškolského studia nastoupil v Armádě ČR na Vojenské ubytovací a stavební správě v Litoměřicích, kde podstatnou část pracovní náplně tvořila majetkoprávní oblast správy majetku. V roce 1998 ukončil služební a pracovní poměr v AČR a pracoval jako projektant pozemních staveb.

Od roku 1994 je Petr Liška zastupitelem obce Malé Žernoseky a na počátku roku 2002 byl poprvé zvolen starostou obce Malé Žernoseky. Opakovaně byl zvolen starostou po komunálních volbách v roce 2002, 2006 a 2010. V roce 2003 přerušil práci projektanta a je starostou uvolněným.

Při své práci starosty se aktivně zapojuje do rozvoje regionu a to jednak jako člen a nyní místopředseda mikroregionu obcí Porta Bohemica, později i jako spoluzakládající člen a do konce roku 2009 i předseda občanského sdružení Místní akční skupina České středohoří. V roce 2009 byl také předsedou krajského sdružení Místních akčních skupin Ústeckého kraje. Své zájmy také zaměřuje do oblasti rozvoje občanských aktivit, které považuje za vhodný prostředek rozvoje venkova.

Práce starosty i veškeré dosavadní výsledky své práce i práce lidí kolem sebe byly a jsou  motivovány patriotismem a srdečným vztahem k místu a regionu. Za jeden z projevů svého postoje k tzv. udržitelnému rozvoji v regionu považuje založení a provozování kompostárny k zpracování biologicky rozložitelného odpadu, která byla v roce 2007 první kompostárnou tohoto typu v okresu Litoměřice.

Je ženatý, má dvě děti. Mezi jeho záliby patří cestování, architektura, příroda, cyklistika, lyžování a samozřejmě rodina.

Za politickou stranu TOP 09 kandiduje jako lídr hnutí Starostové a nezávislí, za které byl navržen jeho krajským výborem.

Motto

 

"Rozvaha, klid a svědomí a schopnost podívat se bez studu druhému do očí či na sebe do zrcadla. Vedle toho také motivace posouvat věci dopředu a snad i ukazovat nové cesty a možnosti."

43 starosta Malých Žernosek Malé Žernoseky STAN
3. Ing. Petr Měsíc

Ing. Petr Měsíc

46 let

provozní ředitel, radní města Teplice

Teplice, TOP 09

Petr Měsíc - 46 let, od narození žije v Teplicích a říká o sobě, že je teplickým patriotem, přestože si uvědomuje, že se celá řada věcí ještě může a musí zlepšit. I to byl důvod, proč v roce 2010 kandidoval a následně i uspěl v komunálních volbách do Zastupitelstva města za TOP 09.

Po maturitě na Gymnáziu v Duchcově vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, Fakultu řízení, obor Systémové inženýrství a právě provádění systémových změn v průmyslovém odvětví je oblast, na kterou se brzy po ukončení studia v roce 1991 zaměřil. Většinu pracovní dráhy pracoval ve výkonných vrcholových pozicích, orientovaných na výrobu. V současné době je společníkem ve výrobní společnosti na Teplicku, zabývající se strojírenskou výrobou pro teplárenství.

Již třetím funkčním obdobím je předsedou regionální organizace TOP 09 na Teplicku a v současné době i staronovým místopředsedou krajského výboru. V roce 2010 kandidoval za TOP 09 v komunálních volbách v Teplicích, kde je v současné době členem rady města a zastupitelstva.

Již téměř 25 let žije společně s manželkou, se kterou, jak říká: „vychovali dvě skvělé, dnes již dospělé děti“.


Před svým vstupem do TOP 09 nikdy nebyl členem žádné politické strany.

A co ještě o sobě Petr Měsíc říká?

„Nejvíce mě nabíjí energií moje rodina, kterou jsem vždy stavěl na první místo. Společně s tím mi elán dodává každé setkání s rozumnými, slušnými a tolerantními lidmi. Takových si cením nejvíce a stále pracuji na tom, abych se mezi ně mohl počítat.

Jsem již více než 40 let skalním a věrným fanouškem teplického fotbalového klubu a to i v dobách, kdy se zas až tolik nedařilo.  Rád cestuji, pečuji společně s manželkou o naší zahrádku.

Jsem připraven jít do férové bitvy a pokračovat v tom, s čím jsem před čtyřmi lety do politiky vstupoval. Především s přesvědčením, že i tato práce se dá dělat slušně, nekonfrontačně a s respektem k ostatním, včetně politických konkurentů a oponentů. Stále věřím, že tento přístup není brán jako slabost a že naopak by měl být co nejvíce šířen. Proto jdu do toho a věřím, že nás bude čím dál víc. Za Váš hlas a podporu  budu vděčný a ze svých zásad neústupný. “

 

46 provozní ředitel, radní města Teplice Teplice TOP 09
4. Bc. Irena Skálová

Bc. Irena Skálová

35 let

oční optik, optometrista, zastupitelka městské části

Ústí nad Labem, TOP 09

Irena Skálová se narodila 29.3.1978 v Ústí nad Labem.

Je absolventem Gymnázia v Ústí nad Labem, VOŠ Merhautovy v Brně, v oboru oční optik, a Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně, obor optometrie.

Svou odbornou profesi provádí v rodinné firmě.

Po komunálních volbách 2010 se stala zastupitelem městské části Ústí n.L. a  zároveň členem finančního výboru. Od roku 2012 je členem kontrolního výboru Magistrátu města Ústí n.L.

 Ve volném čase ráda sportuje, cestuje a poznává své okolí.

 Až do svého vstupu do TOP 09 nebyla členem žádné politické strany. Je svobodná, bezdětná.

Co se snaží v politice prosadit :

Ve zdravotnictví podporuje nelékařské obory, zvýšením jejich kvalifikací a kompetencí.

V sociální oblasti se zasazuje o to, aby nebyly zneužívány příspěvky na bydlení, zmizela skrytá podpora podnikání v této oblasti a zajistit kontroly čerpání sociálních dávek.

Podporuje drobné podnikatele opatřením včasného proplácení faktur odběratelem a snížením odvodů až na dva roky pro začínající podnikatele.

 

35 oční optik, optometrista, zastupitelka městské části Ústí nad Labem TOP 09
5. Ing. David Tejml

Ing. David Tejml

38 let

jednatel společnosti

Chomutov, TOP 09

David Tejml se narodil v roce 1975 v Jablonci nad Nisou. V roce 1983 se s rodiči přestěhoval do Chomutova, kde žije i v současné době.  Po úspěšném dokončení studia na Stavební fakultě ČVUT v Praze, pokračoval ve sbírání pracovních zkušeností v Austrálii. Po návratu do ČR, působil v několika společnostech na odborných a vedoucích pozicích. V současné době vykonává funkci jednatele zahraničních společností skupiny Saller Group. Je ženatý a má dvě děti.

 

38 jednatel společnosti Chomutov TOP 09
6. Mgr. Petr Čech

Mgr. Petr Čech

45 let

archeolog AV, zastupitel Žatce

Žatec, STAN

Petr Čech se narodil v roce 1968 v Mladé Boleslavi, po absolvování gymnázia v roce 1986 vystudoval obor Pravěká a středověká archeologie na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Ve vzdělávání v oboru pokračuje doktorandským studiem. Od roku 1992 žije v Žatci, kde pracoval v Regionálním muzeu do roku 1993. Poté nastoupil na Ústav archeologické památkové péče v Mostě a 12 let prováděl výzkumy a archeologickou památkovou péči na území severozápadních Čech. Od roku 2005 je pracovníkem Archeologického ústavu Akademie věd ČR v Praze. Zabývá se počátky českého státu na příkladu Žatce a Bíliny. Je autorem, či spoluautorem, vědeckých a populárně-naučných statí, článků a knih publikovaných v českém jazyce, němčině a angličtině. V roce 2010 byl zvolen za hnutí Starostové a nezávislí do zastupitelstva města Žatce. Je členem krajského výboru hnutí v Ústeckém kraji, aktivně se podílel na vzniku volebního programu. Je rozvedený, má syna (11 let).

45 archeolog AV, zastupitel Žatce Žatec STAN
7. Ing. Zdeněk Šoral

Ing. Zdeněk Šoral

36 let

vedoucí výroby, zastupitel města

Lovosice, TOP 09

Zdeněk Šoral se narodil v roce 1976 v Litoměřicích. V roce 1996 absolvoval Gymnázium Lovosice, 2001 dokončil studia na Fakultě životního prostředí na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem obor revitalizace krajiny po průmyslové zátěži. Téhož roku nastoupil do chemického podniku jako pracovník oddělení životního prostředí, kde pracoval jako vodohospodář a odpadový hospodář. V roce 2007 nastoupil na pozici vedoucího provozu a v roce 2009 pak převzal oddělení výrobu jako celku. V současnosti je také aktivním členem Sdružení vodohospodářů ČR – oblastního sdružení severočeského kraje.

Je zakládajícím člen TOP09 v regionu Ústeckého kraje, kde působí od jeho založení ve vedení krajské organizace. Stál u zrodu regionální organizace na Litoměřicku, kde působí dodnes jako předseda TOP09. Od roku 2010 je zastupitelem ve městě Lovosice a ve městě působí v komisi dopravy a životního prostředí.  
Do svých 21 let hrál aktivně házenou za lovosický klub. V současnosti provozuje sport již jen rekreačně zejména sálovou kopanou, floorball a lyžování. Věnuje se také sběratelské činnosti, sbírá pivní etikety a tácky z celého světa a rád poslouchá moderní taneční hudbu.

Zdeněk Šoral je 4. rokem ženatý a je v očekávání prvního potomka.

36 vedoucí výroby, zastupitel města Lovosice TOP 09
8. PhDr. Bc. Dita Vlasáková

PhDr. Bc. Dita Vlasáková

43 let

zdravotní sestra, certifikovaný manažer vzdělávání

Litvínov, TOP 09

Dita Vlasáková se narodila v roce 1970 v Mostě a od svého narození dosud žije ve městě Litvínov. Od roku 1988 pracovala ve zdravotnictví jako zdravotní sestra. Svou odbornou kvalifikaci v průběhu profesní dráhy úspěšně rozvíjela. V roce 1993 získala specializovanou způsobilost v oboru „Ošetřovatelská péče v ortopedii“. Působila ve vrcholovém managementu v Nemocnici Most, kde zastávala pozici náměstka pro ošetřovatelskou péči. Další svou kvalifikaci získala studiem bakalářského oboru Ošetřovatelství na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové a magisterským oborem Andragogiky a řízení lidských zdrojů na Univerzitě J. A. Komenského v Praze, z téhož oboru absolvovala i rigorózní zkoušku. V současně době působí jako odborný garant a manažer výukového portálu poskytující distanční formu vzdělávání nelékařským zdravotnickým pracovníkům. Získala rozsáhlou praxi v oblasti akreditace a certifikace ve zdravotnictví. Je vyškolena jako interní auditor normy ISO 9001 a několik let působila jako vyškolený auditor a konzultant Spojené akreditační komise České republiky. V roce 2011 si rozšířila své kompetence v oblasti implementace a hodnocení systému řízení kvality zdravotnických zařízení. Má široké zkušenosti s řízením projektů financovaných ze strukturálních fondů Evropské unie. Řadu let se zabývá vzděláváním nelékařských zdravotnických pracovníků. Publikuje v řadě odborných periodik. Od roku 2004 je registrovanou sestrou, od roku 2002 členem České asociace sester.

Kandidaturu do PS PCR přijala především ve snaze zasadit se o optimální fungování zdravotní péče v ČR. Za zcela zásadní považuje prosazení takových zákonných opatření, které nejen nastaví optimální systém financování zdravotní péče, ale především zajistí zdravotnickým pracovníkům důstojné a stabilní podmínky pro výkon jejich povolání, srovnatelné se západoevropskou zdravotnickou praxí. Za velmi důležité považuje dořešení legislativních norem vztahující se k výkonu nelékařských zdravotnických povolání, včetně nastavení smysluplných kritérií pro jejich pre a post graduální vzdělávání. Další její prioritou je smysluplná evaluace kvality a bezpečnosti zdravotní péče vč. zavedení validního benchmarkingu na celonárodní úrovni.  

43 zdravotní sestra, certifikovaný manažer vzdělávání Litvínov TOP 09
9. Ing. Tomáš Tesař

Ing. Tomáš Tesař

50 let

náměstek ministra životního prostředí

Děčín, TOP 09

Tomáš Tesař se narodil v roce 1963 a je již 26 let ženatý. Má se ženou Monikou tři děti, dva syny, kteří studují na vysoké škole a dceru na gymnáziu. 
Po absolvování strojní fakulty v roce 1987 nastoupil do továrny Stavokonstrukce s.p. kde poprvé v reálu zažil "plnění plánu". V roce 1990, když přestalo být podmínkou k nástupu do podniku zahraničního obchodu členství v KSČ, začal pracovat v Čechofrachtu, v obchodní skupině v Děčíně. V této oblasti pracoval 20 let, v posledních letech pro německou společnost na pozici prokuristy, ředitele a jednatele společnosti. V roce 2010 nastoupil na Ministerstvo Životního Prostředí na místo náměstka ministra, kde pracuje dodnes.
Až do roku 2009, kdy vstoupil do TOP 09, nebyl nikdy v žádné politické straně.  V současné době je krajským předsedou a členem výkonného výboru. 
Věří, a to byl důvod jeho rozhodnutí vstoupit do politické strany, že nestačí jenom nadávat na poměry a stav politiky a její protagonisty, ale pokusit se prosadit svůj pohled na svět. Netvrdí, a jeho čtyřletá zkušenost ho v tom utvrdila,  že se podaří vše rychle změnit. Tvrdí ale, že se věci nemají dělat když máme jistotu, že se podaří, ale proto, že jsme přesvědčeni, že jsou správné.

50 náměstek ministra životního prostředí Děčín TOP 09
10. Stanislav Hodík

Stanislav Hodík

48 let

starosta obce Dušníky

Dušníky, STAN

Stanislav  Hodík

48 let, starosta obce Dušníky, člen SDH Dušníky

Jako starosta se dnes a denně přesvědčuji, co je nutné změnit, že by se měl začít používat selský rozum, kupecké počty a také naslouchat druhým. Je nezbytné politiku lidem přiblížit a ne se snažit jí uzavřít do stranických kanceláří, neurčitých hesel, v nejhorším případě nesplnitelných slibů.

Jsem členem Starostů a nezávislých od roku 2007, v komunální politice jako zastupitel od roku 1998, ve funkci starosty obce od roku 2006. Jsem ženatý, mám dvě děti 12 a 18 let.

Proč kandiduji? Hlavním důvodem mé kandidatury je hlavně prezentace osob starostů a starostek, aby volič nezapomněl, že ve většině obcí jsou starostové/tky, kteří se snaží lidem naslouchat, pomáhat a řešit jejich problémy. Oni jsou ti, kteří mezi prvními přichází na nedostatky v legislativě, na přebujelou a zbytečnou administrativu. Proto je potřeba, aby co nejvíce starostů zasedlo v parlamentu a tam se snažili tyto problémy řešit v zárodku.

48 starosta obce Dušníky Dušníky STAN
11. RNDr. Jaroslav Koutský, Ph.D.

RNDr. Jaroslav Koutský, Ph.D.

32 let

pedagog VŠ, děkan Fakulty sociálně ekonomické UJEP

Ústí nad Labem, bezpp

RNDr. Jaroslav Koutský, Ph.D. se narodil v roce 1981 a v současné době žije a pracuje v Ústí nad Labem. Je ženatý, má 1 syna. Od května roku 2013 je děkanem Sociálně ekonomické fakulty UJEP v Ústí nad Labem. Ve své profesní kariéře, se kromě řízení fakulty, věnuje následujícím oblastem:

-          Komplexní hodnocení stavu a perspektiv rozvoje Ústeckého kraje

-          Ekonomická konkurenceschopnost a inovační potenciál Ústeckého kraje

-          Trh práce v Ústeckém kraji

-          Nástroje podpory rozvoje Ústeckého kraje

-          Koncept regionální politiky na úrovni státu a EU

-          Problematika řízení vysokého školství a výzkumu v ČR

 

Proč jsem se rozhodl angažovat?

Veřejné dění v ČR sleduji dlouhodobě a bohužel postrádám přítomnost kompetentnosti a odbornosti. Tento stav postupem času dokonce zhoršuje.   Chybí koncepční řešení problémů, ale i prvotní formulování strategických vizí rozvoje státu i jeho územních jednotek.  Tato situace je nejhorší právě v našem kraji, kde dosahuje místy až tragikomických rozměrů.  V sázce je však reálná kvalita našeho života i budoucnosti našich potomků.  Cítím, že jsme v okamžiku, kdy je třeba vyměnit osobní pohodlí za společenské angažmá, riskujeme příliš mnoho.

Čím mohu přispět?

Každý den se věnuji problematice územního rozvoje, vysokoškolskému vzdělávání a výzkumu. Společně s kolegy se zabýváme parametry vývoje Ústeckého kraje s detailním zaměřením na ekonomiku a trh práce.  Zároveň analyzujeme trendy v regionech nejvyspělejších států světa. Musíme konstatovat, že pomyslné nůžky mezi naším krajem a okolním světem se hrozivě rozevírají.  Naše snaha nabídnout strategické koncepty řešení nikdy nenalezla adekvátní odezvu u politické reprezentace.  Rád bych se podílel na formulování vizí i na realizaci konkrétních kroků.

Čím žiji?

Obdivuji svět sportu. Věřím, že se vlastnosti formované na hřišti přenášejí do života a opačně.  V mládí jsem měl možnost utužit houževnatost i týmového ducha v hokejovém dresu Baníku Most. V současnosti trénuji psychickou odolnost a fair-play  na  tenisových kurtech v Ústí nad Labem i jako hrdý reprezentant Sokolu Třebenice.  

32 pedagog VŠ, děkan Fakulty sociálně ekonomické UJEP Ústí nad Labem bezpp
12. Bc. Martin Fišer

Bc. Martin Fišer

26 let

student, podnikatel

Ústí nad Labem, TOP 09

26 student, podnikatel Ústí nad Labem TOP 09
13. Mgr. Milan Rosenkranc

Mgr. Milan Rosenkranc

64 let

ředitel muzea, zastupitel města

Děčín, TOP 09

Mgr. Milan Rosenkranc se narodil v roce 1949 v Praze, ale od dětství žije v Děčíně.

Po absolvování střední školy (SVVŠ) pokračoval ve studiu na Pedagogické fakultě v Ústí nad Labem, obor český jazyk a dějepis. Za svou účast ve studentském hnutí 1968 a v redakci vysokoškolského časopisu „Posel z Budče“ byl v roce 1971 vyloučen z politických důvodů ze studia. Následně pracoval jako dělník na stavbě mládeže Tušimice II, instruktor v ústavu sociální péče a na děčínské poště. V roce 1990 byl politicky rehabilitován, dokončil studium na Pedagogické fakultě a nastoupil na místo ředitele Oblastního muzea v Děčíně, kde pracuje dodnes.

Nikdy nebyl členem žádné politické strany než TOP 09, do níž vstoupil v roce 2011. Je členem regionálního výboru a podruhé v zastupitelstvu města Děčína. V letech 2003 – 2006 jako nezávislý za ODA, od roku 2010 za TOP 09 ve funkci předsedy kontrolního výboru.

Je podruhé ženatý, má dospělou dceru a malého syna.

 Ve svém volném čase se věnuje rodině, regionální historii, kultuře a zahrádce.

64 ředitel muzea, zastupitel města Děčín TOP 09
14. Mgr. Valerie Galbavá

Mgr. Valerie Galbavá

31 let

zdravotní sestra - gynekologie

Most, STAN

Mgr. Valérie Galbavá

31 let, zdravotní sestra gynekologie

Mgr. Valérie Galbavá absolvovala v roce 2005 Fakultu zdravotnických studií Univerzity Pardubice, obor Ošetřovatelství. Pracuje v soukromé ordinaci odborného lékaře specialisty.

31 zdravotní sestra - gynekologie Most STAN
15. MUDr. Petr Najman

MUDr. Petr Najman

40 let

lékař, primář ORL oddělení

Teplice, TOP 09

40 lékař, primář ORL oddělení Teplice TOP 09
16. Mgr. Michal Soukup

Mgr. Michal Soukup

36 let

archeolog

Osek, bezpp

Mgr. Michal Soukup
36 let, archeolog Akademie věd ČR

Mgr. Michal Soukup je zaměstnancem Archeologického ústavu AV ČR v Praze, kde pracuje jako archeolog. V posledních letech se zabývá zejména vrcholným středověkem Teplicka, kde učinil řadu významných objevů. Díky nim je podrobným znalcem středověkých dějin Teplic, Duchcova, Krupky a Bíliny, což v poslední době zhodnocuje i publikačně.

Michal Soukup přišel do Ústeckého kraje teprve v roce 2006. Od té doby se mu podařilo zapojit do řady aktivit zejména v oblasti regionální vlastivědné práce. V rámci činnosti STAN nyní podrobně sleduje problémy širšího regionu. Jeho hlavním přesvědčením je, že Ústecký kraj si zaslouží v celostátním měřítku mnohem větší pozornost, než doposud. Nejen jako jedna z oblastí, kde vznikl Český stát, nýbrž zejména proto, že svým nerostným a energetickým bohatstvím prospívá celé zemi.

36 archeolog Osek bezpp
17. Jiří Bezděk 50 jednatel Klášterec nad Ohří TOP 09
18. Petr Bárta

Petr Bárta

66 let

starosta Panenského Týnce

Panenský Týnec, bezpp

Petr Bárta

66 let, starosta Panenského Týnce

Nejsem rodilým politikem i když jsem již ve svých mladých letech vykonával po dvě volební období funkci poslance Národního výboru hlavního města Prahy a nyní stojím v čele městyse Panenský Týnec jako jeho starosta. Na obou postech jsem získal určité životní a politické zkušenosti a zjistil, že je možné, že i jedinec může svou účastí v politickém dění ledacos změnit a lecčemu dobrému pomoci na svět.

Jako státní zaměstnanec jsem se 35 let věnoval bezpečnostním otázkám z úseku hospodářské kriminality, kdy v posledních letech před odchodem do důchodu to byly otázky související se životním prostředím. Nechci dělat vysokou a převratnou politiku, ale chci jako eventuální poslanec parlamentu z řad STANu pomoci cestou odpovědných zákonů odstranit některé stávající nedostatky, které negativně ovlivňují život a vlastní existenci malých měst a obcí. Mé životní kredo je - zůstaň člověk člověku člověkem a nepodléhej velikášství.

66 starosta Panenského Týnce Panenský Týnec bezpp
19. Ing. Jan Ryšavý

Ing. Jan Ryšavý

38 let

projektant pozemkových úprav

Libochovice, TOP 09

Ing. Jan Ryšavý

vedoucí projekce, Libochovice, TOP 09

Absolvoval Fakultu životního prostředí Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, oboru revitalizace krajiny.

Jeho profesí je projektování pozemkových úprav v soukromé geodetické firmě, kde zastává pozici vedoucího projekce. Působí v předsednictvu severočeské pobočky Českomoravské komory pozemkových úprav.

Do TOP 09 vstoupil v roce 2011 a své členství chápe jako příležitost prosazovat konzervativní pravicovou politiku. Předtím nebyl členem žádné politické strany.

Je ženatý, s manželkou vychováváme tři děti a trvale žijeme v krásném městě Libochovice.

38 projektant pozemkových úprav Libochovice TOP 09
20. Ing. Jan Trubiroha 41 jednatel Kadaň TOP 09
21. Ing. Radim Bzura

Ing. Radim Bzura

38 let

vedoucí oddělení IT/telekomunikace

Ústí nad Labem, TOP 09

Ing. Radim Bzura *1975
Narodil se, vystudoval a trvalé bydliště má v městě Ústí nad Labem, ženatý, 3 děti.
Vystudoval Hospodářskou politiku a správu na FSE University Jana Evangelisty Purkyně. Jako diplomovou práci zpracovával vliv stárnutí populací na budoucí ekonomický vývoj s výhledem do roku 2065.
Od roku 1993 pracuje v nadnárodní telekomunikační společnosti. Poslední tři roky jako vedoucí oddělení provozu zákaznických řešení, kde řídí tým v Ústeckém a Libereckém kraji. Je zodpovědný za realizaci náročných projektů v oblasti datových a hlasových služeb pro korporátní klienty. Je odpovědný za realizaci, servis a ekonomiku provozu.
Od roku 2012 je členem Komise mládeže a sportu zřízené radou města Ústí nad Labem, kde se podílí na vytváření koncepce rozvoje sportu a vyhodnocení grantů pro rozvoj sportu a významných volnočasových a sportovních událostí ve městě Ústí nad Labem.
V obci Tisá, kde má řadu přátel a je zakladatelem ostisa.cz, je členem Kulturního výboru při OÚ a to poslední volební období od roku 2010.
Téměř 8 let byl předsedou horolezeckého oddílu TJ Spartak Ústí nad Labem a členem rady TJ Spartak. Pořádal závody v lezení na umělé stěně a jiné sportovní akce.
Je členem dozorčí rady společnosti Metropolnet a.s. od roku 2012.
Věří, že poctivost, houževnatost, pracovitost a snaha změnit aktivně život svůj a podmínky pro své děti se vyplácí. Upřednostňuje odbornost, píli, nasazení a zaměření na výsledek… a samozřejmě kdo nic nedělá – nic nezkazí.

 

38 vedoucí oddělení IT/telekomunikace Ústí nad Labem TOP 09
22. Mgr. Tomáš Brabec

Mgr. Tomáš Brabec

37 let

historik umění

Třebušín, TOP 09

Tomáš Brabec

*1976

zaměstnanec Národního památkového ústavu – generální ředitelství Praha

Tomáš Brabec se narodil 13. září 1976 v Praze jako mladší ze dvou bratrů. Obchodní akademii v Praze ukončil roku 1995 maturitou, absolutorium se zaměřením na zahraniční obchod získal tamtéž o rok později.

Vysokoškolská studia zahájil roku 1996 na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, na katedře Dějin a teorie umění. Dokončil je roku 2006 na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze na stejné katedře obhajobou diplomové práce se zaměřením na výtvarné umění I. poloviny 20. století a byl promován s titulem magistr.

Od roku 1996 je aktivní v neziskovém sektoru, konkrétně v oblasti regionální památkové péče. Na záchranu stejnojmenného hradu založil Sdružení Zlenice, na jehož vedení se v roli čestného předsedy podílí dodnes. Již v průběhu studií našel uplatnění v oblasti cestovního ruchu, kde působil, a dodnes částečně působí jako zástupce zahraniční cestovní kanceláře na území České republiky a okolních středoevropských států.

V současné době je zaměstnancem Národního památkového ústavu (NPÚ) v Praze, kde pracuje jako referent marketingu památkových objektů ve správě NPÚ a spolupodílí se na cílech nové marketingové strategie ústavu, která si klade za cíl zatraktivnění veřejnosti přístupných památek na území Čech, Moravy a Slezska co možná nejširší návštěvnické obci. Dále se angažuje v projektech revitalizace venkova a venkovských sídel a pokračuje v umělecko-historickém bádání. V prosinci 2009 jako spoluautor zahajoval v Západočeské galerii v Plzni monografickou výstavu malíře a vysokoškolského pedagoga Martina Salcmana. Je autorem monografické publikace „Martin Salcman 1896 – 1979“.

Vedle své hlavní profese se jako lektor zapojil do evropských programů celoživotního vzdělávání Comenius a Grundtvig pro pedagogické pracovníky zemí EU. Vede přednáškový cyklus určený pro anglicky hovořící návštěvníky ČR.

Tomáš Brabec hovoří anglicky, francouzsky, španělsky. Ve volném čase se věnuje rodině, historii, výtvarnému umění, drobné zemědělské činnosti a kulturně vzdělávacím aktivitám regionálního charakteru (Besedy o hradě Zlenicích, Besedy pod Kalichem). V době nedávno minulé, současné a plynule i v době budoucí je jeho velkým úkolem renovace historického statku na Litoměřicku, který je jemu, jeho ženě Soně i synům Mikolášovi a Antonínovi od roku 2008 novým domovem.

 

37 historik umění Třebušín TOP 09
23. Petr Starý

Petr Starý

36 let

projektový manažer ve stavebnictví

Kryry, TOP 09

Petr Starý se narodil v roce 1977 v Praze , po základní škole s rozšířenou výukou cizích jazyků vystudoval Střední průmyslovou školu stavební v Praze obor pozemní stavitelství. Svým profesním životem zůstal věrný svému vzdělání a působil postupně na několika technických pozicích ve stavebnictví. Od roku 2004 působí jako projektový manažer v inženýrsko-stavební společnosti. V roce 2004 se oženil a se svou ženou mají dvě děti. Společně žijí ve městě Kryry. Do strany TOP 09 vstoupil v roce 2010 bez předchozí politické zkušenosti. Je místopředsedou regionální organizace TOP 09 Lounsko a členem krajského výboru ústecké TOP 09.

„Jsem přesvědčen, že cesta k úspěchu je spojena s tvrdou prací. Od té doby co mám děti, cítím velkou odpovědnost k nim a jejich budoucnosti. Politický cíl mám jenom jeden, aby se v naší zemi žilo dobře slušným a pracovitým lidem a aby jich bylo co možná nejvíce“.

 

36 projektový manažer ve stavebnictví Kryry TOP 09
24. Ing. Mgr. Jan Hodničák

Ing. Mgr. Jan Hodničák

59 let

zástupce ředitele střední školy

Varnsdorf, TOP 09

Ing. Mgr. Jan Hodničák

Narodil se v roce 1953 ve Varnsdorfu. V letech 1960 až 1969 studoval na Základní devítileté škole ve Varnsdorfu, na kterou rád vzpomíná. V roce 1973 maturoval na Střední průmyslové škole strojní a elektrotechnické v Liberci – obor silnoproudá elektrotechnika a téhož roku byl přijat ke studiu na ČVUT, fakultu elektrotechnickou v Praze, obor výroba, přenos a užití elektrické energie. Po složení státních zkoušek nastoupil do zaměstnání v Rukovu Rumburk, kde pracoval jako samostatný vývojový projektant a současně vyučoval externě na Gymnáziu Rumburk. Práce s mladou generací ho natolik ovlivnila, že v roce 1983 nastoupil do SOU energetického ve Varnsdorfu jako středoškolský učitel. Po sametové revoluci se stal ředitelem. Postupně se škola pod jeho vedením transformovala na Vyšší odbornou školu a Střední průmyslovou školu. V průběhu ředitelské praxe vystudoval Universitu Karlovu v Praze, pedagogickou fakultu se zaměřením na Specializaci v pedagogice, obor Management vzdělávání, a dále na fakultě právnické, v rámci magisterského postgraduálního studia, obor Obchod a podnikání.

V roce 2011, vlivem nesmyslné a zpolitizované optimalizaci středních škol ve Varnsdorfu, odešel ze školy a nyní působí jako zástupce ředitele Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově.

Je ženatý 35 let a má dva syny.

Po dvě volební období působil také jako zastupitel a současně jako radní města Varnsdorf. Aktivně se podílel na teplofikaci města, vzniku Biskupského gymnázia ve Varnsdorfu, vzniku VOŠ apod.

Do regionální politiky vstoupil nejprve jako nezávislý kandidát, později jako člen ODS. Postupně začal mít výhrady k orientaci ODS a od roku 2010 je členem TOP 09, kde zastává funkci člena regionálního výboru.

Jeho zájmy jsou turistika, cestování, houbaření a řemeslné práce.

Rád by využil své zkušenosti v oblasti školství. Prosazuje návrat k odvětvovému řízení škol, neboť současný stav řízení škol považuje za nesystémový a zpolitizovaný. Mimo to by se rád angažoval v oblasti rozvoje lidských zdrojů v energetice a odpolitizování veřejné správy.

 

59 zástupce ředitele střední školy Varnsdorf TOP 09
25. Karel Kopecký

Karel Kopecký

58 let

starosta Horního Podluží

Horní Podluží, STAN

Karel Kopecký

58 let, starosta Horního Podluží

Od roku 1990 bez přestávky vykonávám funkci starosty Horního Podluží. Je to malebná obec na úpatí Šluknovského výběžku, která v roce 2008 byla vyhlášena Vesnicí roku Ústeckého kraje.

Během mého působení ve funkci starosty jsem získal mnoho zkušeností, kterých chci spolu s ostatními starosty a starostkami podobného smýšlení využít k prosazení lépe fungujícího státu. Mnohé k lepšímu se již podařilo prosadit, například spravedlivější rozpočtové určení daní obcím a městům. Jsem přesvědčen, že náš stát je bohatý, ale bohužel stále neumí hospodařit. Hospodaření státu lze přirovnat k rodinnému rozpočtu každého z nás. Nelze dlouhodobě utrácet více, než činí náš příjem, proto by tvorbu státního rozpočtu neměly ovlivňovat žádné nátlakové skupiny, včetně odborů. Chci, aby ve vládě pracovali skuteční odborníci jako je např. pan Luděk Niedermayer, bývalý viceguvernér ČNB. S odborníky s pevnými morálními zásadami populismus nebude mít šanci a hospodaření státu se pak zajisté bude ubírat lepší cestou, ne směrem do dluhové pasti, ke které bohužel naši ekonomiku přiblížila svým rozhodnutím o dalším navýšení schodku ve státním rozpočtu tzv. "vláda odborníků" v demisi.

Musí se změnit zaběhnuté zvyklosti. Porcování "medvěda" se již také neprovozuje, proč se nepokusit omezit přerozdělování finančních prostředků přes nejrůznější dotační tituly. Dle mého jsou zatíženy zbytečnou administrativou, která se musí draze zaplatit. Dále je alarmující každoroční přidělování prostředků ministerstvům a jejich odborům, bez ohledu na to, jakým způsobem je využijí. Jedině proto je pak možné, že například Ředitelství silnic a dálnic, které spadá pod Ministerstvo dopravy a spojů ČR dokáže provést výměnu povrchů na komunikacích I. třídy po dvou až třech letech, aniž by to technický stav vozovky vyžadoval. A Správa a údržba silnic spadající pod krajský úřad naopak nemá dostatek prostředků ani na opravu děr, natož na položení souvislého nového "koberce". Minimálně na okresní úrovni by se měly tyto organizace domluvit na společných krocích. Podobných horkých témat je mnohem více – sociální dávky na bydlení, výkup sběrných surovin pocházejících evidentně z trestné činnosti, chybějící pracovní příležitosti, jesle, stárnutí populace apod.

Jako občan malé obce chci nadále bojovat za rozvoj malých obcí. Je nemyslitelné, aby se nadále rozrůstaly a rozvíjely ve všech směrech velké aglomerace (Praha, Brno, Plzeň) a jiné regiony pozvolna skomíraly. Jestliže se v celé naší zemi vybírají stejné daně a sociální dávky, měli by mít také lidé v celé zemi stejné – srovnatelné zázemí, stejnou životní úroveň.

23 let práce ve vedoucí funkci obce je nepochybně důkazem toho, že neslibuji, ale skutečně pracuji ve prospěch našich občanů. Není mou ambicí zasednout za každou cenu do křesla v Poslanecké sněmovně ČR, ale rozhodl jsem se svou kandidaturou podpořit kandidáty z TOP 09 a hnutí STAN s tím, že věřím, že spolu s nimi se nám podaří prosadit další zákony vedoucí ke zlepšení našeho života.

58 starosta Horního Podluží Horní Podluží STAN
26. Mgr. Pavel Janda

Mgr. Pavel Janda

29 let

právník

Louny, TOP 09

Mgr. Pavel Janda, www.paveljanda.cz 

Narodil jsem se v říjnu 1984 v Podbořanech, vyrůstal jsem v Dobroměřicích u Loun, v současné době žiji s přítelkyní Janou v Lounech.

V roce 2004 jsem odmaturoval na Gymnáziu Václava Hlavatého v Lounech. Následovalo studium na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, magisterský studijní obor Právo a právní věda jsem dokončil v roce 2010. Od roku 2011 pracuji jako advokátní koncipient.

Od října 2010 též stojím za regionálním "portálem" pro Louny a okolí LOUNSKE.info a sesterskou facebookovou stránkou.

Od minulých komunálních voleb působím jako člen Kontrolního výboru Zastupitelstva města Loun.

V roce 2009 jsem se stal zakládajícím členem TOP 09 v Lounech a od roku 2011 jsem členem Krajského výboru TOP 09 v Ústí nad Labem. V říjnu téhož roku jsem byl na 2. celostátním sněmu TOP 09 v Hradci Králové zvolen členem Smírčího výboru TOP 09.

Svůj volný čas se snažím trávit s přítelkyní a naším společným pokladem - fenkou anglického buldoka Gabriellou. Věku a přebytečným kilům navzdory stále hraji florbal za Lokomotivu Louny. Jsem též členem Veslařského klubu Ohře, který v letošním roce oslaví 130 let od založení. Dále mě zejména aktuální dění, sport, cestování, dobré jídlo a hudba.

 

29 právník Louny TOP 09

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme