Máme rádi slony!

4. 9. 2014

Víte, v čem má Ústí nad Labem evropský primát? Co se v Ústí povedlo teprve podruhé na světě? Co jinde v Evropě neuvidíte?

Všechny tyto události se týkají slonů. Poprvé v Evropě a podruhé na světě se v ústecké zoo povedla umělá inseminace slona indického. A jinde v Evropě nemůžete sledovat pravidelné procházky slonů z těsné blízkosti těchto úctyhodných obrů. Přesto čeká ústecký chov slonů neradostná budoucnost.

Chovné zařízení slonů v naší zoo totiž nesplňuje podmínky Evropského chovného programu (EEP), jehož hlavním smyslem je vytvoření záložní životaschopné populace slonů v zoo. Tyto podmínky jsou zcela jasné – mít zařízení pro chov sloního samce a alespoň čtyř samic. A pokud tyto podmínky naše zoo v budoucnu nesplní, koordinátor k nám nepovolí transport  slonů z jiného zařízení. Po úhynu Kaly nebo Delhi budeme muset druhou slonici přesunout do jiné zoo a chov slonů v Ústí nad Labem tím definitivně skončí. A to přesto, že již máme přislíbeného samce Fahima z Belgie. Přesto, že je ústecká zoo vlastníkem dvou dalších slonic v pražské zoo. Přesto, že sloni k Ústí neodmyslitelně patří a že spousta ústečáků bere „své“ slony jako součást života v našem městě. A přes to, že Kala a Delhi rozdaly nekonečně radosti dětem a dospělým všech věkových kategorií…

Co s tím lze dělat? Jak tomu zabránit? Jediná možnost je dostavit chovné zařízení slonů odpovídající moderní evropské zoologické zahradě. Rozšířit pavilon samic a postavit pavilon pro sloního samce. Cena je odhadnuta na cca 40 – 50 miliónů korun. Stojí to za to, aby byl úspěšný chov slonů v našem městě zachován i pro další generace? My si myslíme, že ano. Proto je v našem programu dostavba chovného zařízení pro slony výslovně zmíněna a budeme ji prosazovat.

                                        Petr Kiebel, kandidát za TOP 09 Ústí, chovatel slonů

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 ÚSTECKÝ KRAJ

Hradiště 97/4
400 01 Ústí nad Labem

info@ula.top09.cz
telefon: +420 412870305

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Radka Ostřížová

radka.ostrizova@top09.cz

telefon: +420 734441761

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme