Ing. Petr Liška

40 let, starosta obce, Malé Žernoseky, STAN

Narodil se 16. března 1970 v Litoměřicích
Vystudoval obor pozemní stavitelství na Vojenské akademii v Brně.
Po ukončení vysokoškolského studia nastoupil v Armádě ČR na Vojenské ubytovací a stavební správě v Litoměřicích, kde podstatnou část pracovní náplně tvořila majetkoprávní oblast správy majetku.
V roce 1998 ukončil služební a pracovní poměr v AČR a pracoval jako projektant pozemních staveb.
Od roku 1994 je Petr Liška zastupitelem obce Malé Žernoseky a na počátku roku 2002 byl poprvé zvolen starostou obce Malé Žernoseky. Opakovaně byl zvolen starostou po komunálních volbách v roce 2002 a 2006. V roce 2003, přerušil práci projektanta a je starostou uvolněným.

Při své práci starosty se aktivně zapojuje do rozvoje regionu a to jednak jako člen a nyní místopředseda mikroregionu obcí Porta Bohemica, později i jako spoluzakládající člen a do konce roku 2009 i předseda občanského sdružení Místní akční skupina České středohoří. V roce 2009 byl také předsedou krajského sdružení Místních akčních skupin Ústeckého kraje.
Své zájmy také zaměřuje do oblasti rozvoje občanských aktivit, které považuje za vhodný prostředek rozvoje venkova.  
Práce starosty i veškeré dosavadní výsledky své práce i práce lidí kolem sebe byly a jsou  motivovány patriotismem a srdečným vztahem k místu a regionu.

Za jeden z projevů svého postoje k tzv. udržitelnému rozvoji v regionu považuje založení a provozování kompostárny k zpracování biologicky rozložitelného odpadu, která byla v roce 2007 první kompostárnou tohoto typu v okresu Litoměřice.

Od počátku svého působení v komunální politice působí jako nezávislý, bez politické příslušnosti. Za politickou stranu TOP 09 kandiduje jako nezávislý, v současnosti registrovaný příznivec hnutí Starostové a nezávislí, za které byl navržen jako zástupce obcí Ústeckého kraje.
Je ženatý a má jedno dítě.
Mezi jeho záliby patří cestování, architektura, příroda, cyklistika, lyžování  a samozřejmě rodina.

 

Důvody pro přijetí kandidatury do parlamentních voleb:
    
Komunální politiku považuje za výzvu a příležitost k tomu aktivně ovlivnit směr a rozvoj společnosti, podmínek pro život a prostor pro vytváření příznivých podmínek pro všechny. Současně zkušenosti z komunální politiky považuje za nejlepší přípravu pro zastupitelské posty na vyšších úrovních, neboť z komunální politiky přichází obvykle lidé neodtržení od reality a lidé, kteří jsou zvyklí odpovědnosti a nelehké práci.

Jednou z motivací  pro aktivní zapojení do politiky, nad úrovní komunální, je nespokojenost se současným vývojem společnosti, který se projevuje jednak arogancí moci, jednáním mocných bez odpovědnosti, kde vlastní zájem převažuje nad zájmy všeobecnými, které hrozí nenapravitelnými škodami, které budou muset těžce splácet naše děti.

Jsou mu velmi blízké cíle hnutí Starostové a nezávislí, kteří se snaží přenést odpovědnost  a zásady fair play z komunální úrovně výše, zajistit spravedlivé podmínky pro smysluplný rozvoj všech měst a obcí, které nepotřebují  předražené a nesmyslné stavby a aktivity na jedné straně a nedostatečnou infrastrukturu a vybavenost na straně druhé. Současně se také usilují o vývoj společnosti prosazením lidí, kteří jsou schopní a nikoli všeho schopní, a za kterými je práce a zkušenosti.

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 ÚSTECKÝ KRAJ

Hradiště 97/4
400 01 Ústí nad Labem

info@ula.top09.cz
telefon: +420 412870305

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Radka Ostřížová

radka.ostrizova@top09.cz

telefon: +420 734441761

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme