Ústecký kraj rozdělí přes 50 milionů korun na rozvoj venkova

12. prosince schválil Ústecký kraj rozpočet, který počítá s vyšší podporou malých obcí. Až 45 milionů korun si rozdělí úspěšní žadatelé z venkovských sídel nejen na zlepšování veřejného prostoru a opravy komunikací, ale i na pořízení rozvojových dokumentů. Kromě Programu obnovy venkova kraj podpořil 4, 2 miliony korun dotační program Obchůdek 2021+ a dalších pět milionů korun rozdělí mezi místní akční skupiny na podporu venkovského komunitního života.

22. 12. 2022

Na Ústecký kraj se dost nepřesně pohlíží jako na silně průmyslový region. Venkovský prostor ovšem zaujímá 66 % rozlohy kraje, a tak považuji za samozřejmé, že rok od roku navyšujeme dotace do podpory malých obcí. I na základě osobní zkušenosti ze svých cest po kraji  jsem si jistý, že dotace na podporu venkova jsou velmi efektivní investicí a ve výsledku pomáhají rozvoji celého regionu,“ vysvětlil zvyšující se krajskou podporu malých obcí krajský radní pro regionální rozvoj a venkov Michal Kučera.   

V roce 2021 si malé obce mohly v Programu obnovy venkova rozdělit 26, 5 milionu korun. Letos už to bylo 35 milionů korun a nově schválený krajský rozpočet počítá s dalším 10 milionovým navýšením, takže v lednu budou moci obce počítat s 45 miliony korun. Podobně kraj navýšil i celkový objem peněz na dotační program Obchůdek 2021+. Na podporu vesnických prodejen půjde v roce 2023 4,2 miliony korun, o jeden milion více než letos.

Eliška Veselá
krajská manažerka TOP 09 Ústecký kraj

Zdroj: https://spojenciprokraj.cz/tz-ustecky-kraj-rozdeli-pres-50-milionu-korun-na-rozvoj-venkova/?fbclid=IwAR2mnWKMVREtzmu24IJaa2pmj0Tw2-WNVp-jE8Y5Ot5XWbU3rIf7i59h4gg

Štítky
Osobnosti: Michal Kučera
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme