Kandidátka TOP 09 v Ústeckém kraji

8. 8. 2016

Ústecká TOP 09 podala kandidátní listinu pro podzimní krajské volby. Je na ní 55 kandidátů, kteří mají chuť hájit zájmy obyvatel Ústeckého kraje. Lídrem je poslanec Michal Kučera a posledním kandidátem je Dominik Feri, student a radní města Teplice.  

„Na krajském úřadu jsme nechali zaregistrovat kandidátní listinu s 55 kandidáty, kteří se rozhodli jít do voleb. Chtějí za své obyvatele bojovat v Krajských volbách do Zastupitelstva Ústeckého kraje.  Jsou na ní zastoupeny všechny regiony, velká města i vesnice. Většinu kandidátů tvoří naši členové," říká krajský předseda TOP 09 Ústí nad Labem Tomáš Tesař.

Na kandidátní listině jsou osvědčení komunální politici TOP 09. Je jich celkem dvaadvacet. 

,,Na kandidátce figurují starostové, místostarostové, radní a zastupitelé měst a obcí. Dá se o nich říci, že mají zkušenosti s politikou a proto jsme je oslovili,“ ujasňuje lídr a poslanec za TOP 09  Michal Kučera, kandidát na hejtmana a dodává, „Kandidátní listina je velmi pestrá, najdete na ní  řadu odborníků napříč různých oborů a jejich zkušenosti nám mohou pomoci při obnově našeho kraje“. Máme na ní lékaře, primáře, jsou zde zastoupeni podnikatelé - živnostníci a lidé působící v ekonomické sféře. Dali jsme šanci také studentům a mladým lidem, kteří se ve společnosti teprve otrkávají,“ uzavírá Kučera.

„Naši kandidáti zastupují různé části kraje. Náš kraj je velmi rozsáhlý a rozmanitý a tímto víme o problémech malých obcí  i větších měst nebo  přímo krajského Ústí nad Labem, odkud pocházím já,“ doplňuje Radim Bzura, zastupitel TOP 09 na magistrátu v Ústí nad Labem a zároveň dvojka kandidátní listiny.

V Ústí nad Labem 8. 8. 2016

 

                                                                                                     Radka Ostřížová, krajská manažerka TOP 09 Ústí nad Labem

Kandidátka pro volby: 2016 zastupitelstva krajů

Kraj: Ústecký
Volební strana: TOP 09

Poř. Jméno Věk Povolání Bydliště Polit. přísl.
1. Ing. Michal Kučera

Ing. Michal Kučera

48 let

poslanec PSP ČR

Louny, TOP 09

 

 

 

Je absolventem gymnázia a Hornicko-geologické fakulty Vysoké školy báňské v Ostravě. Ve svém profesním životě se zabývá rozvojem obchodních aktivit strojírenských a elektrotechnických společností na tuzemských a zahraničních trzích (zejména ve střední a východní Evropě). Současně se podílí na celkovém rozvoji a oživení řízených společností, na zvýšení jejich konkurenceschopnosti a atraktivity. Na jejich schopnosti obstát v náročném tržním prostředí. Nyní řídí pobočku zahraniční elektrotechnické společnosti a její činnost na českém a slovenském trhu.

Po komunálních volbách byl Michal Kučera zvolen členem Rady města Loun a od února 2012, kdy je TOP 09 součástí lounské koalice (Unie pro sport a zdraví, Koalice pro Louny, ODS), je též předsedou finančního výboru Zastupitelstva města Loun.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2013 kandidoval v Ústeckém kraji jako lídr TOP 09 a byl zvolen poslancem. Je členem poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové a působí ve výboru pro životní prostředí a hospodářském výboru.

Vyrůstal na knihách J. Foglara, E.T. Setona, J. Londona a foglarovský pohled na svět mu zůstal dodnes, i když už čte dávno jiné knihy. Od mládí má silný vztah k přírodě a tráví v ní spoustu volného času jako vysokohorský turista, vodák nebo tramp na zimních vandrech. Ve volném čase si rád zahraje fotbal, vyrazí si na horském kole, v zimě vyjede na lyže nebo běžky. Zajímá ho též historie hornictví (hlubinného dobývání) v ČR. Poslouchám klasický rock (Pink Floyd, Dire Straits...) a country (J.Cash, K.Kristofferson,W.Nelson...).

Až do vstupu do TOP 09 nebyl členem jiné politické strany. Je ženatý a má 2 děti.

48 poslanec PSP ČR Louny TOP 09
2. Ing. Radim Bzura

Ing. Radim Bzura

41 let

vedoucí v telekomunikacích, zastupitel města

Ústí nad Labem, TOP 09

Politické funkce

Místopředseda regionálního výboru TOP 09 v Ústí nad Labem, člen krajského předsednictva TOP 09 Ústeckého kraje, zastupitel statutárního města Ústí nad Labem a člen fin. výboru (od 2014)

Člen VV TOP 09 od 2015

Vzdělání

2014 UJEP FF - Politická filozofie, magisterské studium - nedokončeno

2011-2013 UJEP FSE navazující magisterské studium - Hospodářská politika a správa – zakončeno Ing. Státní závěrečná zkouška vše „výborně“. Diplomová práce na téma „Matematický model důchodových systému v souvislosti se stárnutím populací do roku 2065“

2008-2011 UJEP FSE Hospodářská politika a správa - zakončeno Bc.

1989-1993 SOŠ Mechanik Elektronik  AT

Mimoprofesní praxe

Statutární zástupce 2009 až dosud OS Tisá.cz, která se zabývá historií pohraničí a pořádá sportovní a kulturní akce. Spolupráce se společností Extreme Experience 2004-2009 na teambuildingových kurzech.

Předseda Horolezeckého oddílu TJ Spartak Ústí nad Labem 2000-2008.

Člen komise sportu a mládeže při Radě města Ústí nad Labem 2012-2014.

Koníčky

Mezi mé koníčky mimo sportu a výše popsaných aktivit patří zejména literatura, hudba, jachting, horolezectví a cestování v jakékoliv podobě.

41 vedoucí v telekomunikacích, zastupitel města Ústí nad Labem TOP 09
3. Pavel Pastyřík, MSc., MBA

Pavel Pastyřík, MSc., MBA

46 let

obchodní ředitel, zastupitel města

Bílina, TOP 09

narodil v roce 1970 v Duchcově

Je absolventem Nottingham Trent Univerzity obor strategické řízení, kde následně absolvoval postgraduální studium. Od roku 2000 je jednatelem a spolumajitelem strojírenské společnosti. Patří mezi zakládající členy TOP 09 v Teplicích, která je první politickou stranou, jejíž je členem. Je členem předsednictva TOP09 v Ústeckém kraji a již v druhém volebním období obhájil post zastupitele v Bílině, kde je zároveň předsedou kontrolního výboru. Svůj volný čas nejraději tráví se svými dvěma syny, se kterými sdílí společné záliby v cestování, golfu, tenisu a lyžování.

 

46 obchodní ředitel, zastupitel města Bílina TOP 09
4. Ing. Alfréd Dytrt

Ing. Alfréd Dytrt

60 let

ředitel gymnázia, místostarosta obce

Řehlovice, bezpp

Jsem absolventem ČVUT v Praze, bez politické příslušnosti. Od roku 1990 vykonávám funkci ředitele Gymnázia v Ústí nad Labem, Jateční ulici. Dlouhodobě působím v Asociaci ředitelů gymnázií ČR jako člen republikové rady a místopředseda, 6 let jsem byl jejím předsedou. Pracoval jsem a dosud pracuji v expertních skupinách iniciovaných ministerstvem školství a v různých projektových týmech zaměřených na vzdělávání. Veřejně jsem činný jako člen Zastupitelstva obce a Rady obce (od roku 1990 a 1994), od roku 1998 také jako místostarosta. Mám 4 dospělé děti, ze svých zájmů zmíním jízdní kolo, běžky, fotografování a také zájem o dění a osud regionu, ve kterém od narození žiji – to je také důvodem, proč v těchto volbách kandiduji.

60 ředitel gymnázia, místostarosta obce Řehlovice bezpp
5. Ing. Jan Novotný, DiS.

Ing. Jan Novotný, DiS.

37 let

ekonom, krajský zastupitel

Žatec, TOP 09

Ve veřejné správě se pohybuji již 16 let, ať už na pozici krajského zastupitele, místostarosty královského města Žatec, zastupitele či člena obecně prospěšné organizace či různých zájmových sdružení . Vždy jsem se snažil být hybatelem pozitivních změn, mám za sebou úspěchy i prohry, ale řídím se heslem: „Každý krok je vítězství“, protože si myslím, že to nejhorší je nečinnost ve věcech, které nás trápí. 

Trápí mě, že náš kraj bohužel nedokáže využít potenciál, který má, proto plně souhlasím s heslem Sever má na víc! Vážím si práce i zkušeností našich kandidátů pro krajské volby, věřím, že se náš společný plán obnovy kraje podaří prosadit.

Co chci, tedy spíše, chceme společně dokázat?

Vytvořit podmínky pro regionálního rozvoj, včetně dopravní napojení velkých měst na dálnice a zprovoznění D7 a D8.

37 ekonom, krajský zastupitel Žatec TOP 09
6. MUDr. Petr Najman

MUDr. Petr Najman

43 let

primář ORL, člen rady města

Teplice, TOP 09

narodil se v roce 1973 v Žilině, ale od svých 2 měsíců věku trvale žije v Teplicích, kde postupně chodil na základní i střední školu. Následně vystudoval lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Plzni. Od roku 1998 pracoval na ORL oddělení nemocnice v Teplicích a od roku 2003 na ORL oddělení nemocnice v Mostě, kde již 8 let vykonává funkci primáře oddělení. 

V roce 2009 se stal zakládajícím členem TOP09 v Teplicích, je členem krajského výboru TOP09 v Ústeckém kraji. V roce 2014 byl zvolen v komunálních volbách do zastupitelstva města Teplice a současně byl zvolen radním města. 

 

Svůj volný čas nejraději tráví s dětmi a manželkou hlavně společnými výlety na kole, turistikou a v zimě lyžováním.

43 primář ORL, člen rady města Teplice TOP 09
7. PhDr. Martin Trefný, Ph.D. 43 ředitel muzea, vysokoškolský pedagog, zastupitel města Roudnice nad Labem bezpp
8. Mgr. Michal Vlach

Mgr. Michal Vlach

44 let

ředitel školy

Chomutov, TOP 09

Jsem ředitelem základní a mateřské školy v úspěšně rozvijící se obci v blízkosti  Chomutova. Mám rád kromě své práce sport, hraju fotbal a oblíbil jsem se běhání, účastním se půlmaratonů. Velice rád cestuji, občas také působím jak průvodce v severských zemích. Občas také řídím autobus. Baví mě fotografování a trávení společných chvílích s moji ženou. Mám dvě dospělé dcery. 

 

44 ředitel školy Chomutov TOP 09
9. Mgr. Milan Rosenkranc

Mgr. Milan Rosenkranc

66 let

ředitel muzea, zastupitel města

Děčín, TOP 09

 


Po absolvování Pedagogické fakulty, obor čeština - dějepis, prošel řadou zaměstnání. Od roku 1990 ředitelem Oblastního muzea v Děčíně. Člen zastupitelstva města Děčín již třetí volební období, zpočátku jako nezávislý kandidát za ODA, nyní jako člen TOP 09. Podruhé ženatý, z prvního manželství má 42 letou dceru a dvě vnučky, z druhého manželství 12 letého syna. Ve volném čase se věnuje rodině, zahrádce, cestování a organizování společenských akcí. Je ideovým vůdcem Společnosti pro přepravu ročních období vodní cestou.

66 ředitel muzea, zastupitel města Děčín TOP 09
10. JUDr. Ilona Tajchnerová

JUDr. Ilona Tajchnerová

63 let

advokátka, zastupitelka města

Ústí nad Labem, TOP 09

 

vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, kde také získala doktorát.

Pracuje jako advokátka a současně je i zapsaným mediátorem u Ministerstva spravedlnosti. Je pevná ve svých postojích, avšak snaha nalézt vzájemné pochopení a  porozumění je pro ni velmi důležitá.

Zkušenosti má z přednáškové činnosti pro  Bureau Veritas  Czech Repulic, spol. s r. o. a ČAPS – lektor vzdělávacích kurzů.

Ve své politické práci se jako zastupitelka magistrátu města Ústí nad Labem a městského obvodu Ústí nad Labem věnuje především kultuře města.

Jako právník by ráda v Senátu ČR  byla u zrodu nových zákonů, a to zejména zákonů, které se věnují podnikatelské problematice a životnímu prostředí, protože tyto oblasti považuje pro město Ústí nad Labem za důležité. Jako zcela prioritní pro Ústí nad Labem staví zvýšení podnikatelských možností a vytvoření příznivého podnikatelského prostředí ve městě.

Je vdaná, má dva syny. Ve volném čase ráda navštěvuje divadla, věnuje se cyklistice. Je členkou TOP 09 v Ústí nad Labem, kde je místopředsedkyní regionální organizace. 

63 advokátka, zastupitelka města Ústí nad Labem TOP 09
11. Mgr. Bohuslav Roll 41 advokát Chomutov TOP 09
12. RNDr. Petr Jirásek 60 vysokoškolský pedagog, místostarosta města Chlumec TOP 09
13. Leo Peterka 53 finanční ředitel, zastupitel města Podbořany TOP 09
14. Ing. František Kačer 58 ekonom Most TOP 09
15. MUDr. Eva Poláčková 48 lékařka Teplice bezpp
16. Ing. Monika Tesařová 51 specialista reportingu Děčín TOP 09
17. Ing. Jan Ryšavý 41 projektant pozemkových úprav, zastupitel města Libochovice TOP 09
18. Miroslav Klimeš 36 projektový manažer Teplice bezpp
19. MUDr. Pavel Vlasák 57 primář ortopedie Litvínov TOP 09
20. Mgr. Jaroslav Čása 62 učitel, zastupitel města Louny bezpp
21. Mgr. Martin Hrdina 40 zástupce ředitele ZŠ, člen rady města Litoměřice TOP 09
22. Petr Bartáček 45 jednatel společnosti Rumburk bezpp
23. Ing. Jiří Jandásek 64 starosta obce, stavební inženýr Tisá TOP 09
24. MUDr. Patricie Kotalíková 44 primářka dětského oddělení Chomutov bezpp
25. PhDr. Stanislava Holíková 68 sociolog Děčín TOP 09
26. Otto Sixtus Libal 20 student politologie, web developer Ústí nad Labem TOP 09
27. Mgr. Pavel Janda 31 advokát, člen rady města Louny TOP 09
28. Ing. Richard Červený 32 ředitel SŠ, zastupitel města Roudnice nad Labem bezpp
29. Radek Rabštejnek 50 jednatel společnosti Kadaň TOP 09
30. Ing. Zdeněk Šoral 39 vedoucí výroby Lovosice TOP 09
31. Ing. Bc. Zdeňka Musilová 34 středoškolský pedagog Krupka TOP 09
32. Tomáš Štěpán 41 sportovní trenér Děčín bezpp
33. Ing. Vlastimír Mucha 47 projektový manažer Ústí nad Labem TOP 09
34. Ing. Bc. Michal Bubílek 37 pedagog, programátor Varnsdorf TOP 09
35. Miroslav Švarc 29 starožitník Podbořany TOP 09
36. Štěpánka Lišková 50 starostka obce Domašín TOP 09
37. Bc. Irena Skálová 38 oční optik, optometrista, zastupitelka městského obvodu Ústí nad Labem TOP 09
38. Ing. Petr Měsíc 49 provozní ředitel Teplice TOP 09
39. Petr Starý 39 projektový manažer, zastupitel města Kryry TOP 09
40. Luboš Novák 37 manažer, zastupitel města Štětí bezpp
41. Mgr. Bc. Jan Hodničák, DiS. 37 středoškolský pedagog Varnsdorf TOP 09
42. Ing. Zdeněk Bureš 45 finanční ředitel Ústí nad Labem TOP 09
43. Ing. Monika Klobusovská Maděrová 29 odhadce nemovitostí, stavební technik na MŠMT Žatec TOP 09
44. Bc. Tomáš Michal 36 specialista IT Most TOP 09
45. Ing. Jan Hadraba 45 manažer plánování průmyslové výroby Teplice TOP 09
46. Mgr. Petr Pánek 33 pedagog, ředitel neziskové organizace, zastupitel města Mikulášovice TOP 09
47. Vladimír Janda 53 majitel firmy, obchodník Děčín TOP 09
48. Bc. František Vaněček 54 rolník, invalidní důchodce Ústí nad Labem TOP 09
49. Bc. Lenka Holanová 48 učitelka základní školy Děčín TOP 09
50. Jiří Motl 32 správce sítě,reprezentant v házené, zastupitel města Lovosice bezpp
51. Mgr. Milan Děžinský 42 pedagog, spisovatel, zastupitel města Roudnice nad Labem TOP 09
52. Ing. Jiří Brodský

Ing. Jiří Brodský

71 let

ekonom

Ústí nad Labem, TOP 09

Ing. Jiří Brodský, narozen 1945, ekonom

Pocházím z rodu poválečných ústeckých kantorů a jejich odvážný politický postoj, mnohdy krutost tehdejší doby a vlastní nabyté zkušenosti mne přivedly v roce 1994 do komunální politiky. Ekonom, zaměřený na informační technologie, starosta městského obvodu se specializací na komunální finance,  ale také pedagog na ústecké univerzitě, to byly, kromě výkonu dalších veřejných funkcí, hlavní proudy mé činnosti. Předvídatelnost rozhodování, úcta k tradicím a odpovědnost bych si určitě zvolil jako svoje krédo.

71 ekonom Ústí nad Labem TOP 09
53. Kryštof Ostříž 22 krejčí scénických kostýmů ND Rumburk bezpp
54. Ing. Jaroslav Marek 47 ředitel domova pro seniory Litoměřice TOP 09
55. JUDr. Dominik Feri 20 student práv, člen rady města Teplice TOP 09

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme