TOP 09 jde do voleb samostatně i v koalicích a vysílá dva kandidáty do Senátu

2. 8. 2018

TOP 09 v Moravskoslezském kraji má své lidí zastoupené v několika desítkách kandidátkách. Do letošních voleb do zastupitelstva obcí jde jak samostatně, tak i spolu s koaličními partnery. Do Senátu pak vysíláme dva kandidáty.

V Bruntále jde TOP 09 společně s KDU-ČSL a nezávislými kandidáty, pod názvem Vaše město. Lídrem kandidátky je náš dlouhodobý člen, zkušený komunální politik a bývalý místostarosta Bruntálu pan Václav Mores.

Frýdecko-místecká TOP 09 podpořila kandidátku nezávislých kandidátů v čele se záchranářem Petrem Gajem. Dvojku kandidátky obsadil předseda místní organizace TOP 09, ekonom Martin Špetla.

V městě Karviná dohodu uzavřela TOP 09 společně s KDU-ČSL, ODS, COEXISTENTIA s podporou Stanou soukromníku ČR, pod názvem Karvinskakoalice.cz. Na páté pozici kandiduje ředitel Slezského vzdělávacího centra pan Martin Ferfecki.

Kandidáti TOP 09 jdou společně do voleb se Stranou zelených, SNK-ED a STAN v městě Nový Jičín. Trojkou kandidátky je odborný pracovník v mikrobiologii pan Martin Gazda.

TOP 09 v Opavě spojila své síly spolu s ODS, Stranou soukromníků ČR a nezávislými kandidáty. Čtvrtou pozici obsadila středoškolská učitelka Monika Klapková.

A v hlavním krajským městě Ostravě jsou naši kandidáti zastoupení na kandidátce ODS. Na čtvrtém místě kandiduje vysokoškolská pedagožka Michaela Roubíčková, která má rovněž bohaté zkušenosti z komunální politiky a v minulosti zastávala funkci starostky obce Vřesina.

V senátních volbách TOP 09 v Moravskoslezském kraji má dva kandidáty. Do Senátu pro obvod 68- Opava posílá velmi zkušeného komunálního politika, bývalého poslance a starostu obce Bolatice pana Herberta Paveru. Dalšího kandidáta do Senátu jsme obsadili v senátním obvodu 74 - Karviná - pana Ladislava Sitka, který je rovněž zkušený komunální politik, bývalý místostarosty a nyní zastává funkci radního v městě Rychvald.

Marcela Masná - krajská manažerka TOP 09 Moravskoslezský kraj

e-mail.  marcela.masna@top09.cz

tel: 00420/737209730

Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme