Společně za rozumný a slušný senát

4. 6. 2018

Představitelé TOP 09, ODS, hnutí STAN, Zelených a Soukromníků dnes představili společného kandidáta do nadcházejících podzimních senátních voleb v obvodu č. 68 – Opava, kterým je dlouholetý starosta Bolatic a bývalý poslanec Herbert Pavera.

„Dvacet let se potkávám s lidmi a řeším, co je trápí. Došel jsem k závěru, že má smysl kandidovat, když budu mít podporu stran, které jsou srozumitelné a neexistují jako marketingové nebo populistické projekty. Tuhle podporu mám,“  řekl Herbert Pavera.

Předseda oblastního sdružení ODS Radek Kaňa zdůraznil, že spojení stran pro senátní volby je přirozeným rozšířením spolupráce, která byla již oznámena na komunální úrovni: Společně s TOP 09 jsme před časem představili kandidátku do letošních komunálních voleb v Ostravě a Opavě. Kandidatura Herberta Pavery je dalším krokem k integraci středopravicových subjektů v našem regionu. Společně nabízíme silného kandidáta s jasným programem.

Spolupráce s TOP 09 v senátních volbách byla již v minulosti úspěšná, a proto jsme se rozhodli na ni navázat,“  doplnila bývalá 1. náměstkyně primátora Opavy Pavla Brady za Zelené.

„Přítomnost úspěšných starostů v Senátu je základním předpokladem pro budoucí rozvoj obcí a měst. Názory komunálních politiků musí být slyšet, protože z každodenní praxe znají problémy lidí v obcích a městech a umí je řešit.  řekl předseda krajského výboru hnutí STAN a starosta Horní Suché Jan Lipner.

Vzhledem k současnému stavu Poslanecké sněmovny, je důležité spojit demokratické síly v Senátu. Osobou Herberta Pavery získáme senátora s politickými zkušenostmi jak z parlamentní, tak i komunální úrovně, který je zárukou spolehlivosti a slušnosti,“ uvedl místopředseda Soukromníků Petr Thaisz.

„O Senátu se říká, že je nepotřebný a tomu odpovídá i mizerná volební účast. Senát ale může zabránit politikům ve Sněmovně potichu prohlasovat změny zákonů nebo naší Ústavy tak, aby se tolik nemuseli lidí ptát, co si myslí. Letošní volby budou mnohem víc o Senátu jako takovém.   O tom, co může a nemůže,“  dodává Herbert Pavera.

 

Marcela Masná

krajská manažerka TOP 09 Moravskoslezský kraj

marcela.masna@top09.cz, 737 209 730

 

Herbert Pavera
kandidát do Senátu

herbert.pavera@top09.cz, 602 754 547

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme