29. 9. 2014

Již několik týdnů jsou voliči bombardováni billboardy, plakáty a stojany. Na každém z nich ta stejná, či jiná hlava ucházející se o post senátora a slibující to, a tamto, hory a doly. Jistě jsou všichni kandidáti výběrem svých stran a hnutí kvalitními osobnostmi, ale již nikdo z voličů se nezajímá, co ten konkrétní kandidát po zvolení senátorem pro svůj obvod vykonal, nebo nevykonal. V drtivé většině se zdá, že nevykonal, jelikož výsledky své práce nijak neprezentoval. Mezi lidmi se za 6 let mandátu neukázal, a tak, jak hrdě před volbami své jméno prezentoval, ho po pár měsících, nejpozději po 1 roce nikdo nezná. Stal se z něho bezejmenný senátor, který si odbyl pár pracovních dní v senátu, a doma se vesele věnoval své práci a rozjímal v kavárně při cigaretě a lahodném moku.

Ukazuje se, že voliči nevolí svého kandidáta dle toho, co pro ně v minulosti skutečně udělal, a zda má zájem o jejich blahobyt, ale jednoduše si rozdělili kandidáty na ty, kteří rádoby zastupují slabší, obyčejné lidi, a na ty kandidáty, kteří zastupují úspěšné a bohaté, a tak není divu, že senátor zůstane beze jména.

Chtěl bych tento stereotyp rozbít. Chtěl bych být nápomocen slabším a obyčejným lidem a zastupovat i úspěšné a bohaté. Jde přece o to, aby náš obvod a kraj rozkvétal. Lidé zde žili rádi a spokojeně a nestěhovali se jinam, aby dýchali čerstvý vzduch a byli spokojeni v práci. Chci jim prezentovat to, co se podařilo, ale i nepodařilo. Chci se ptát všech na jejich názor.

Jsem i jediným kandidátem v obvodu č. 72, který na svých plakátech uvedl nejen kontaktní e-mail, ale i telefon. A který se chce věnovat práci v Senátu naplno, bez vedlejších příjmů z podnikání, nebo dosavadní pracovní činností. Chci být vždy ten, který bude mít své jméno a lidé si ho budou pamatovat.

Jiří Joneš

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme