Vitula: Představili jsme návrhy, jak přežít následky pandemie

13. 5. 2020

Potýkáme se s krizí, jejíž rozsah ještě nedokážeme ani dohlédnout. Jedno je však jisté. Její překonání bude vyžadovat velkou kreativitu jak byznysu, tak i na straně veřejného sektoru. Právě proto jsme připravili návrh okamžité reakce, jak na úrovni kraje, tak i na úrovni města Brna. Cíle jsou jasné.

„Každá, i sebehorší krize v sobě skrývá také příležitosti. Pojďme je využít a dokázat, že na Moravě žijí kreativní a pracovití lidé,  kteří s trochou pomoci umí i z této situace dostat to nejlepší,“ říká Jan Vitula (TOP 09), náměstek hejtmana JMK ke krokům, které by měly přispět k řešení pokoronavirové krize na jižní Moravě:


1. Vytvořit jihomoravský „NERV“ a pozvat do něho nejlepší mozky z jihomoravského kraje i celé republiky, aby nám pomohly hledat cestu z krize – jedná o zapojení sociologů, klimatologů, ekonomů, politiků, zástupců sociálního sektoru atd.

2. Minimalizovat počet lidí v existenčních problémech (omezení rizika ztráty bydlení, exekuce, dluhové spirály, rozpady rodin, nárůst závislostí…). Podchytit z úrovně komunální sféry všechny ty, na které vláda „zapomněla“.

3. Minimalizovat počty zaniklých firem v přímém důsledku koronakrize.

4. Nastartování chytré ekonomiky (inovace, nové marketingové strategie, nové produkty, green deal).

5. Udržet fungující centra měst (městotvorná opatření, živá města s pestrou nabídkou služeb) jako zdroje zaměstnanosti, kdy Brno bude sloužit jako modelový případ, ostatním městům bude navrhováno udělat totožná opatření.

„Podaří-li se těchto doporučení dostát, může být náš kraj dokonce lepším místem pro život, než býval. Například: rozumná opatření v krajině eliminující dopady sucha nám mohou pomoci vyřešit problémy s nedostatkem pitné vody. Inovace v sociálních službách pro změnu učiní společnost více odolnější pro další krize. A mohli bychom uvést celou řadu takových námětů,“ uzavírá Jan Vitula (TOP 09).

Andrea Lukáčová, krajská manažerka TOP 09 JMK

V brně dne 13. května 2020

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Jan Vitula

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 JIHOMORAVSKÝ KRAJ

Vojanova 2471/2b
615 00 Brno

info@jmk.top09.cz
telefon: +420 519790321

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Andrea Lukáčová

Andrea.Lukacova@top09.cz

telefon: +420 732550932

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme