14. 11. 2018

Sněmovna ve třetím čtení schválila novelizaci zákona o spotřebních daních, a to včetně pozměňovacího návrhu poslance Válka, který vratku daně z pohonných hmot přiznává i vinařům.

Novelizace zákona upravuje systém vratky daně z pohonných hmot, neboli zelenou naftu, zemědělcům. „Oba navržené komplexní pozměňovací návrhy však zapomněly na vinaře, proto jsem se rozhodl Sněmovně na plénu předložit vlastní pozměňovací návrh, který zahrnuje i vinnou révu. Vinaři tak budou mít rovněž možnost využívat zelenou naftu stejně jako ostatní zemědělci,“ vysvětluje poslanec za Jihomoravský kraj Vlastimil Válek (TOP 09). Jeho pozměňovací návrh podpořil i rozpočtový výbor.

Díky přijatým pozměňovacím návrhům bude navíc i vykazování vratky pro zemědělce a vinaře jednodušší. Nově  by mělo stačit prokázat evidenci využití půdy na zemědělství nebo to, že je zemědělec evidovaný mezi chovateli. „TOP 09 bude vždy podporovat malé a střední zemědělce, to se týká i snížení administrativní zátěže, kterou jsme jako klub poslanců podpořili,“ dodává Vlastimil Válek.

Andrea Smolková, krajská manažerka TOP 09 JMK

14. listopadu 2018

Štítky
Osobnosti: Vlastimil Válek
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme