Válek: Legislativní změny musí být řešeny odborně

30. 10. 2017

Zákon o univerzitních nemocnicích, vinařský zákon a bezlepková jídla do škol. To jsou tři konkrétní věci, na které se ve sněmovně zaměří poslanec za TOP 09 Vlastimil Válek.

„Jelikož jsem lékař a vědec, jsem zvyklý řešit problémy odborně a hledat konsenzus napříč stranami. Toho samého se budu držet i ve sněmovně při úpravě nebo vytváření legislativy. Zákony totiž nemohou být jen na jedno volební období, šité podle toho, kdo je zrovna ve vládě,“ vysvětluje Vlastimil Válek, nováček ve sněmovně za TOP 09.

Chystá se tak připomínkovat například vinařský zákon či upravovat již dříve neschválený zákon o univerzitních nemocnicích. „Zákon o univerzitních nemocnicích tato země potřebuje, ale ne v podobě, v jaké byl v minulém období předložen. Spousta bodů je problematická a dotýká se i nemocnic u nás v kraji – hlavně Fakultní nemocnice u sv. Anny, kde musíme řešit vysoké zadlužení,“ říká novopečený poslanec a jedním dechem dodává, že to samé platí i pro vinařský zákon: „Ten je nutno upravit tak, aby dostatečně chránil malé a střední vinaře a důsledně trestal nepoctivost.“

Prof. MUDr. Vlastimil Válek stál mimo jiné i u zrodu bezbolestné diagnostiky celiakie ultrazvukem. „Diagnostice alergie na lepek ultrazvukem se věnuji již několik desítek let, proto je přirozené, že chci celiatikům pomoci i jako poslanec. Zastávám názor, že v každé školce a škole v republice by mělo být na výběr vždy jedno bezlepkové jídlo,“ dodává poslanec Válek.

Andrea Smolková, krajská manažerka TOP 09 JMK

V Brně dne 30. října 2017

Štítky
Osobnosti: Vlastimil Válek