22. 5. 2021

Sněm TOP 09 Jihomoravského kraje si zvolil nové vedení. Organizaci povede senátor a starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina, který získal podporu drtivé většiny přítomných delegátů

 

„Rád bych poděkoval všem delegátům za podporu, je to pro mne velký závazek. Jako krajský předseda TOP 09 na jižní Moravě chci navázat na spolupráci na půdorysu SPOLU a podpořit naše členy ve vyjednávání předvolebních koalic pro volby do obecních zastupitelstev s našimi partnery z ODS a KDU-ČSL. Věřím, že i letošní sněmovní volby dokáží, že pravostředová politika má smysl, stejně jako umění dohodnout se,“ sdělil Tomáš Třetina, předseda TOP 09 JMK.

Třetina ve funkci vystřídal Vlastimila Válka, předsedu klubu poslanců TOP 09 a místopředsedu strany, který se po dvouletém funkčním období rozhodl, že post nebude obhajovat. „Práce v Parlamentu, zvlášť poté, co jsem získal důvěru kolegů poslanců a byl po Miroslavu Kalouskovi zvolen předsedou klubu, mi bohužel nedovoluje věnovat se regionální politice tak, jak bych chtěl. Jsem si jist, že Tomáš Třetina přinese jihomoravské TOP 09 novou energii a elán do další práce,“ popisuje Vlastimil Válek.

Tomáš Třetina neměl na sněmu protikandidáta. Hlasovalo pro něj 41 z 43 delegátů.

Vlastimil Válek pokračuje ve vedení krajské organizace jako místopředseda, stejně jako starosta Branišovic Marek Sovka a trojici místopředsedů doplňuje František Zugar, radní Břeclavi.

Andrea Lukáčová, krajská manažerka TOP 09 JMK

V Brně dne 22. května 2021

Štítky