Grolich bude na jižní Moravě lídrem za SPOLU. Chce vyhrát.

27. 2. 2024

 Lidovci, ODS a TOP 09 půjdou do letošních krajských voleb na jižní Moravě SPOLU. Podpis koaliční smlouvy oznámili 27. února na tiskové konferenci v Brně.

„Letošní volby budou o tom, kdo bude hejtman a my je chceme vyhrát,“ vysvětluje důvody vzniku koalice současný hejtman a lídr společné kandidátky Jan Grolich.

„Během posledních téměř čtyř let jsme společně čelili několika krizím, od pandemie COVID přes tornádo až po příliv uprchlíků z Ukrajiny. V těchto náročných situacích jsme byli svědky skutečné povahy lidí, jejich schopností a ochoty spolupracovat. Tyto okolnosti nás přesvědčily, že je správné postupovat společně a vytvořit koalici SPOLU na jižní Moravě,“ uvedl Jiří Crha, současný náměstek hejtmana a jednička za Občanskou demokratickou stranu.


„Jsem rád, že se podařilo se domluvit a netříštit síly. Takhle silné uskupení tady na jižní Moravě ještě nebylo,“ dodává starosta Branišovic a lídr TOP 09 Marek Sovka.

img-29

Na krajskou kampaň chtějí strany vynaložit dohromady minimálně 5,5 milionu korun.


Kromě Jana Grolich, Jiřího Crhy a Marka Sovky se na kandidátce objeví za lidovce současný náměstek hejtmana Jan Zámečník nebo starostka Hrušek Jana Filipovičová. Za ODS dále například starosta MČ Brno-Jih David Grund a současný radní pro zdravotnictví Karel Podzimek nebo za TOP 09 Michal Doležel a starosta Letovic Petr Novotný.

 „Chceme pokračovat v tom, co se nám podařilo rozhýbat, ať už jde o věci v oblasti životního prostředí, sociální oblasti nebo v podpoře inovativních firem, které pak táhnou celý region.  Máme u nás obrovský potenciál. Pokračovat musíme i v pomoci ohroženým částem našeho kraje, o které se v minulosti nikdo systematicky nestaral,“ stručně komentuje témata voleb Jan Grolich. 

„Povedlo se nám během posledního funkčního období razantně zvýšit finanční prostředky směřované do dopravy. V současnosti dáváme nejvíce peněz do oprav silnic a mostů v historii našeho kraje. Letos už máme naplánovaných přes 138 staveb a v tomto trendu budeme pokračovat. Daří se nám také zkvalitňovat střední školství nebo investovat do nemocnic,” doplňuje Jiří Crha.

„Pro nás je klíčový další rozvoj venkova, ale i vzdělávání. Abychom dokázali naplno využít potenciál našeho kraje, tak tomu musíme přizpůsobit i naše střední školství. V tomhle máme dobře nastavenou cestu a můžeme se dostat na špici v celé republice,“ uzavírá Marek Sovka.Kandidáti na prvních deseti místech společné kandidátky:

1

Mgr. Jan Grolich

KDU-ČSL

2

Ing. Jiří Crha

ODS

3

Mgr. Marek Sovka

TOP 09

4

Ing. David Grund

ODS

5

Ing. Jan Zámečník

KDU-ČSL

6

Mgr. Karel Podzimek

ODS

7

Ing. Jana Filipovičová

KDU-ČSL

8

Mgr. Michal Doležel

TOP 09

9

Karel Jurka

ODS

10

Ing. Roman Celý

KDU-ČSL

 

SPOLU . KDU-ČSL, ODS a TOP 09

V Brně dne 2ý. února 2027

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme