24. 4. 2023

Zaměstnavatelé, služby, lékaři, školky, ale taky třeba zájmové spolky – celkem přes 80 vystavovatelů se 22. 4. sejde na Brno Expat Fair. Cizinci, kteří v Brně žijí, díky tomuto „veletrhu“ získají pohodlně na jednom místě informace a kontakty potřebné pro běžné fungování a Brňané české národnosti, kteří sem zavítají, zase třeba ochutnají mezinárodní kuchyni od Řeků nebo Chilanů.

Brno Expat Fair se letos koná již potřetí. Odehraje se v sobotu 22. 4 od 10 do 22 v Tržnici na Zelném trhu. Loni přilákal přes 1500 návštěvníků z 85 různých zemí. Jde o největší akci Brno Expat Centra (BEC), které se jinak zahraničním odborníkům kreativních, manažerských či výzkumných profesí věnuje celoročně. Poskytuje jim informace a konzultace, mapuje anglicky hovořící brněnské firmy a pořádá odborné vzdělávací akce a networkingová setkání. BEC vzniklo v roce 2010 z popudu občanského spolku Brnopolis a města Brna.

Expati jsou cizinci, kteří v Brně žijí a pracují, jde o odborníky působící např. v mezinárodních firmách nebo třeba na univerzitách.  Přinášejí nám novou životní zkušenost a know-how ze své země. Proto považujeme za nezbytné jim v prvních momentech po přesunu do našeho města nabídnout pomocnou ruku. Každý, kdo se někdy přestěhoval a zažil hledání bytu, školy pro děti, lékaře apod., si dovede představit, jaké výzvy na expaty čekají a o kolik složitější jejich situace je, když se nemohou domluvit česky,“ přiblížila uvolněná zastupitelka pro inovace a spolupráci s výzkumnými organizacemi Anna Putnová.

V Brně žije kolem devíti tisíc expatů, přišli sem například z USA, Británie, Indie, Turecka nebo Brazílie.

Více na brnoexpatcentre.eu nebo na webu události livinginbrno.cz.

Tiskové středisko MMB

v Brně dne 21. dubna 2023

Štítky
Osobnosti: Anna Putnová
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme