9. 3. 2019

Brněnská buňka TOP 09 si na sněmu regionální organizace zvolila nové vedení. Post předsedy obhájil úspěšný komunální a regionální politik Petr Kunc (40).

 

Místostarosta MČ Brno-Židenice Petr Kunc neměl ve volbě protikandidáta a získal tak důvěru 84 % delegátů. „Chceme zkušenosti z městských částí promítnout do opoziční práce vůči magistrátní koalici. Úkolem č. 1 pro nás ale bude uspět v evropských volbách, ve kterých se nám podařilo na národní úrovni vytvořit silnou koalici. V té je třeba pokračovat i na úrovni krajů, měst a obcí,“ říká Petr Kunc.

 

Pozici místopředsedy obhájil také starosta MČ Brno-Černovice Ladislav Kotík (41) a druhým místopředsedou byl zvolen Jindřich Cinka (34), majitel čajovny a kavárny. „Mým hlavním úkolem bude hledat společnou řeč, společná témata a společná řešení s lidmi mimo TOP 09, především v ostatních spřízněných stranách a hnutích. Protože i když se s nimi na mnohém neshodneme, máme společného víc, než si myslíme,“ popisuje Jindřich Cinka.

 

Regionální výbor brněnské TOP 09 doplňuje ještě dalších šest členů, kteří se v nejbližších dnech a týdnech soustředí na podporu kandidátky do evropských voleb a intenzivní práci v jednotlivých městských částech.

 

 

Andrea Smolková, krajská manažerka TOP 09 JMK

V Brně dne 9. března 2019

Štítky
Osobnosti: Petr Kunc
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme