Válek: I z opozice se povedlo pár změn k lepšímu, můžeme ale dokázat víc.

5. 10. 2021

Jako poslanec jsem uplynulé čtyři roky pracoval ve zdravotním a zemědělském výboru. Opoziční práce sice často ovoce nenese, mně se přesto podařilo prosadit některé věci, které považuji za důležité.

Co se týče zdravotnictví, povedlo se napravit některé nedostatky v povinném očkování dětí, v léčbě nemocných se vzácnými chorobami, v podpoře pacientských organizací. 

Dokonce i náš opoziční AntiCovid tým uspěl s řadou svých doporučení např. ve využití PCR testů či v ukončení některých nesmyslných omezení a podařilo se nám i urychlit návrat dětí do škol. 

Mimo moji gesci, a o to větší radost z toho mám, se mi povedlo prosadit přijetí zákona o odškodnění obětí ze srpna 1969 a vyrovnat tak dluh naší společnosti vůči těm, kteří se odmítli smířit se sovětskou okupací. K vytvoření takového návrhu zákona mne inspiroval osud brněnské dívky Danuše Muzikářové, která byla jako osmnáctiletá zastřelena 21. srpna 1968 při demonstraci na Moravském náměstí v Brně patrně jedním z příslušníků tehdejších Liových milicí. Její vrah dosud vypátrán nebyl.

Do sněmovny letos kandiduji znovu, protože nerad odcházím od rozdělané práce. Věřím, že v těchto volbách zvítězíme a budeme moci realizovat kroky, kterými dáme Česko znovu dohromady. SPOLU a s Vaší pomocí.

Prof. MUDr. Vlastimil Válek, kandidát č. 3 koalice SPOLU

V Brně dne 5. září 2021

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme