× Pohněme s tím. Společně!

Třetina: Cenu vody si chce Krumlov určovat sám

10. 5. 2019

Do vodárenského svazku jsme se bez schváleného usnesení dostali v divokých devadesátých letech a nyní vše chceme dát do pořádku. Chceme třebíčský vodárenský svazek opustit. Takový vzkaz vysílají směrem ke svazku i všem odběratelům vody představitelé Moravského Krumlova. Svazek se brání a tvrdí, že kvůli čerpání dotací není odchod města až do roku 2025 možný.

Představitelé moravskokrumlovské radnice řeší vystoupení dlouhodobě. „Za členy svazku se nepovažujeme, svazek naopak ano. Podávali jsme proto nějaké podněty ke krajskému úřadu, věc řešilo i ministerstvo vnitra, u kterého jsme bohužel s odvolání neuspěli. Nyní vše řeší správní soud. Má zjistit, zda-li jsme se skutečně členy svazku stali nebo ne,“ uvedl starosta Tomáš Třetina.

Jak dodal, ve svazku se město ocitlo v devadesátých letech minulého století. „Jenže tehdy vstup nebyl standardní. Neexistuje žádné usnesení, které by jasně řeklo, že jsme se stali dobrovolným členem svazku. Se svazkem se proto chceme přátelsky rozejít a vodu si chceme spravovat sami. Cílem je zajistit stálé ceny vodného a stočného pro naše odběratele,“ dodal starosta.

Vodárenská společnost operuje verdiktem ministerstva vnitra z prosince loňského roku. „Svým rozhodnutím potvrdilo, že členství města vzniklo v roce 1993 a stále trvá. Město proto vyzýváme k uhrazení dlužného členského příspěvku a upozorňujeme, že kvůli povinnostem vyplývajícím z čerpání dotací nesní svazek až do roku 2025 převést infrastrutkurní majetek v Moravském Krumlově na jinou osobu,“ sdělil v dokumentu, které má redakce Deníku k dispozici předseda představenstva svazku Pavel Janata.

Obyvatelé Moravského Krumlova by jistotu stálé ceny vody uvítali. „To rozhodně. Pokud vím, tak máme nejdražší cenu vody na Znojemsku. Ano, lidé ve Znojmě za vodu tolik neplatí. V mé práci řeším přepisy vody i elektřiny a moc dobře vím, jaká je cena v okolí. Takže pokud by Moravský Krumlov vodu spravoval sám a zajistil stabilní ceny bez dalšího navyšování, byl bych rád jistě nejen já, ale asi všichni obyvatelé města,“ konstatoval realitní makléř Kamil Dřevojan.

Lidé v Moravském Krumlově dnes za vodu platí téměř čtyřiapadesát korun včetně daně. I se stočným pak téměř 95 korun.

Znojemský deník

10. května 2019

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Tomáš Třetina

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 JIHOMORAVSKÝ KRAJ

Vojanova 2471/2b
615 00 Brno

info@jmk.top09.cz
telefon: +420 519790321

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Andrea Lukáčová

Andrea.Lukacova@top09.cz

telefon: +420 732550932

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme