26. 6. 2020

Do konce letošního roku vyrostou v Moravském Krumlově byty určené k sociálnímu bydlení. Vzniknou v bývalé sýpce v centru města. Osm bytů bude primárně určeno pro maminky s dětmi, které odcházejí z azylového domu, kde mohou bydlet maximálně rok. V současné době probíhají intenzivní stavební práce.
„Bývalá sýpka byla dlouhodobě nevyužitá a chátrala. Hledali jsme možnosti jejího využití. Nakonec jsme se rozhodli pro sociální byty, které pomohou k vytvoření domova těm, kteří to v nouzové situaci budou potřebovat,“ říká starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina. Všechny byty, které má město ve vlastnictví, jsou obsazeny nájemníky. Když přijde žádost o byt pro rodinu v nouzi, není co nabídnout. To se však od nového roku změní.
„O opravě bývalé sýpky jsme uvažovali dlouho, ale potřebovali jsme zajistit vhodné využití a financování. Sledovali jsme dotační tituly a ve chvíli, kdy se objevila možnost financování sociálního bydlení, využili jsme této příležitosti,“ popisuje místostarosta města Zdeněk Juránek.
Rozeběhla se příprava projektové dokumentace a veškerá práce vyústila na podzim loňského roku v podpis smlouvy. Vzhledem k tomu, že bývalá sýpka je v památkové zóně a památkáři ceněna, musí se k ní přistupovat s tímto zřetelem. V současné době zde probíhají čilé stavební práce a vše jde podle plánu.
Osm nových bytů o rozměru 1 + kk s plochou 35-40 m2 bude hotových do konce letošního roku. O jejich přidělování bude rozhodovat městská rada. O byty se očekává velký zájem a předpokládá se jejich plné obsazení. Maminky s dětmi zde budou moci bydlet maximálně dva roky, ostatní jeden rok.

Zrcadlo

V Moravském Krumlově 26. června 2020

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme