× Pojďte do toho s námi.

Výzva M. Petrové: Objasněte okolnosti nehody nebo zvažte rezignaci

13. 1. 2021

Vážená paní místostarostko,

týdeník Táborsko dne 6. 1. 2021 ve svém článku informoval o vážné autonehodě, kterou jste způsobila v noci z 21. na 22. prosince u Jordánského mostu. Nejprve jsem neměl v úmyslu se k tomu veřejně vyjadřovat, protože jsem očekával, že budete stejně nucena vše vyjasnit. Vzhledem k tomu, že se tak doposud nestalo a veřejnost již několik dní zcela oprávněně spekuluje o okolnostech dané nehody, vyzývám Vás k jejímu neprodlenému vyjasnění. Nejde jen o sociální sítě, kde jste opakovaně vyzývána v diskusi, ale když se projdete po městě, můžete jako já zaslechnout, jak si o Vaší nehodě a jejích podezřelých okolnostech občané Tábora povídají.

Jak je možné, že jste porušila zákaz vycházení, který v dané době platil v rámci nouzového stavu? Člena mé rodiny policie na silnici zastavovala ve 22:50, proč je venku, přestože se vracel z pracovní cesty. Platí pro Vás nějaká výjimka nebo jste svévolně porušila protiepidemická opatření?

Vzhledem k Vašemu postavení veřejně činné osoby a volené zástupkyně občanů musíte veřejnosti objasnit, odkud a kam jste jela a zda můžete dokázat, že jste v té době neřídila automobil pod vlivem alkoholu. To si totiž většina čtenářů z informace o Vaší nehodě odnesla a všechny okolnosti tomu nasvědčují. Zejména k tomu přispívá fakt, že jste od nehody ujela a oznámit jste jí nechala zpětně svého přítele bez vlastní přítomnosti.

Zda jste porušila zákon opuštěním místa činu, došetří policie. Vzhledem k Vašemu postavení ale není možné čekat s vyjasněním výše uvedených okolností nehody. Jako místostarostka nemůžete mlčet.

Občané města mají nyní pocit, že díky Vaší funkci stojíte nad zákonem, a ptají se, proč oni mají dodržovat zákony a vládní nařízení, když jiní nemusejí. Nepřilévejte olej do ohně dalším mlčením. Dostůjte ideálům skautingu, kterými se ráda zaštiťujete, a postavte se k celé věci čestně, pravdivě a otevřeně. Pokud toho nejste schopna, měla byste zvážit své další setrvání ve funkci místostarostky města Tábora. 

 

Kryštof Kothbauer, člen regionálního výboru TOP 09 Táborsko

Zdroj: Týdeník Táborsko, 13. 1. 2021

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Kryštof Kothbauer

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 JIHOČESKÝ KRAJ

Lannova 2
370 01 České Budějovice

info@jhc.top09.cz
telefon: +420 733773708

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Milena Kothbauerová

Milena.Kothbauerova@top09.cz

telefon: +420 734440735

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme