Lobík: Chcete lepší městskou dopravu? Pošlete nám připomínky

2. 8. 2016

Hlas lidu nechávají promluvit v Krumlově. „Od začátku prázdnin jezdí městská hromadná doprava podle nového systému. Veřejnost k ní má ale připomínky. Rozhodli jsme se proto nový systém brát za jakousi nulovou variantu a na základě podnětů od občanů jej revidovat,“ uvádí radní Martin Lobík (TOP 09) a dodává: „Vždy je to ale otázka peněz.“

Vedení města se snaží vyjít cestujícím vstříc. „Je celosvětovým trendem omezovat individuální dopravu a nahrazovat ji veřejnou, k tomu je ale třeba veřejnost motivovat,“ vysvětluje radní.

A na co si lidé nejvíce stěžují? „Problém nám dělají přestupy, cestující musí platit dvakrát. Zavedeme proto časovou přestupní jízdenku. Další podněty směřují k odlišení městské dopravy od meziměstské či zasíťování sídliště Plešivec,“ vypočítává nejčastější připomínky radní.

Původně městskou hromadnou dopravu pro Český Krumlov zajišťoval Jihočeský kraj. „Jsme malé město a musíme nakládat s veřejnými prostředky maximálně šetrně. Kraji jsme platili 4,5 miliónu korun, dnes se vejdeme pod tři milióny,“ uvedl Martin Lobík.

Martin Volný

ŠTÍTKY

Volby:
2016 zastupitelstva krajů - Jihočeský - 13. Martin Lobík

Copyright © 2009-2018  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

nEUhneme
Jiří Pospíšil:Spolupráce středopravicových stran musí začít hned.
Děkujeme