Kvůli opatřením je zavřená část lyžařských škol

14. 12. 2021

Česká lyžařská střediska počítají s návštěvností srovnatelnou s rokem 2019, velký zájem je i o školy lyžování. Některé skiareály se ale své školy a školky rozhodly tentokrat neotevírat kvůli komplikacím spojeným s proticovidovými vládními opatřeními.

Provozovatelé jihočeských zimních středisek evidují po roce vysoký zájem středních a základních škol o lyžařské kurzy. Letos na jaře se žádné takové akce kvůli koronaviru nesměly konat. V nynějším školním roce musejí účastníci všech kurzů nově splňovat protiepidemická opatření. Žáci od 12 let se musejí prokázat očkováním, potvrzení o prodělání nemocí nebo negativním PCR testem, který má však platnost jen 72 hodin.

Podle náměstka jihočeského hejtmana pro školství Pavla Klímu (TOP 09) nově vznikající vláda hledá způsob, jak současné podmínky upravit. Klíma, jenž je nově poslancem, ČTK řekl, že o tom hovořil s budoucím ministrem školstvím Petrem Gazdíkem (STAN). „Jde nám o to, aby PCR test v případě lyžařských kurzů platil delší dobu než tři dny. Mělo by to i logiku z hlediska možného šíření epidemie. Na lyžařských kurzech vzniká uzavřená skupina, která má méně kontaktů než při běžné výuce, kdy se žáci mimo školu ještě setkávají s rodiči, kamarády a příbuznými,“ uvedl Klíma.

Dodal, že by nemělo smysl, aby se lyžařské kurzy kvůli epidemickým kritériím rušily nebo omezovaly. „Musíme si uvědomit, že koronavirus tu ještě nějakou dobu bude, a tak je třeba, abychom s ním uměli žít. Proto bych považoval za rozumné upravit pro lyžařské kurzy podmínky tak, aby se daly případně použít i třeba za rok,“ řekl Klíma.

Zdroj: Blesk.cz, 12. 12. 2021

Štítky
Osobnosti: Pavel Klíma
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme