× Pojďte do toho s námi.

Karel Schwarzenberg odstartoval kampaň Davida Jana Žáka v Krumlově

6. 5. 2016

„Považuju Davida Jana Žáka za nejrozumnějšího kandidáta a přeji mu mnoho štěstí,“ řekl Karel Schwarzenberg. Součástí programu bylo autorské čtení Žákova bestselleru Návrat krále Šumavy i chystaného pokračování tohoto úspěšného románu. Děj nové knihy se přesouvá do 70. let. StB se tehdy rozhodla unést Krále Šumavy Josefa Hasila zpět do komunistického Československa. „A nakonec unesli celou republiku,“ poznamenal Karel Schwarzenberg. David Jan Žák při té příležitosti vysvětlil, proč se rozhodl kandidovat na senátora za Český Krumlov: „Přál bych si, aby má dcera vyrůstala v demokratické společnosti a nikoli na Východě a právě Senát je takovou pojistkou demokracie.“

 Karel Schwarzenberg přijel na jih Čech na pozvání Klubu starostů. Vedle komunálních politiků, které zajímali zejména jeho rady ohledně politiky na místní úrovni, se setkal i se studenty v klubu Bouda. S nimi zase hovořil o problematice české zahraniční politiky. Mladé nejvíce zajímal názor Karla Schwarzenberga na nedávnou návštěvu čínského prezidenta. „Souhlasíte s tvrzením, že zahraniční polistopadová politika zaměřená na ochranu lidských práv poškozovala naše obchodní vztahy? A máme se toho nyní vzdávat jen proto, abychom uzavřeli více obchodů?“ padla první otázka.

„Sám jsem jako ministr zahraničí při jednání s čínskou delegací necouvnul před otázkou porušování lidských práv v Číně. Nelíbilo se jim to, ale protože o postojích naší zahraniční politiky věděli předem, respektovali to, a přesto objem zahraničního obchodu s Čínou rostl. Číňané úspěšně obchodují již 6 tisíc let, myslíte si, že je zajímá poklonkování nějakých politiků v naší zemičce? Jde jim o kvalitu nabízených produktů a hlavně o cenu. Nevyžadují, aby se před nimi český prezident skláněl až k zemi," odpověděl čestný předseda TOP 09.

 Zlatým hřebem a vlastně i darem Karlu Schwarzenbergovi bylo vyvěšení praporu a přehlídka obnovené Schwarzenberské granátnické gardy. Po celých 78 letech konečně opět na zámeckém Gardeplacu zavlál modro-bílý prapor a oživil prvorepublikové a ještě starší vzpomínky, které známe jen z vyprávění pamětníků a zašlých fotografií. „Doufáme, že jde o takovou symbolickou tečku za dobou obou totalit, nacistické i komunistické, kdy se ocitli Schwarzenbergové na Krumlově v nemilosti tehdejších mocipánů a stali se nepřáteli státu a národa,“ uvedl českokrumlovský radní za TOP 09 Martin Lobík.

 Na závěr návštěvy se Karel Schwarzenberg setkal a podiskutoval s desítkami občanů na již tradiční akci „Na pivo s Karlem“ v Restauraci 99.

Petra Šebestíková

Krajská manažerka TOP 09

ŠTÍTKY

Volby:
2016 senát - 10 - Český Krumlov: David Žák

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 JIHOČESKÝ KRAJ

Lannova 2
370 01 České Budějovice

info@jhc.top09.cz
telefon: +420 733773708

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Milena Kothbauerová

Milena.Kothbauerova@top09.cz

telefon: +420 734440735

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme