× Pohněme s tím. Společně!

Jihočeská vláda v resortu školství pokračuje v omlouvání vlastní pohodlnosti

9. 1. 2017

Z úst hejtmana Zimoly opakovaně slyšíme, že ředitelé škol nepřizpůsobují obory trhu práce. Musím se ředitelů zastat: To, že rodiče využívají přebujelé nabídky středních škol a jejich obecných maturitních tříd, je hlavně problém zřizovatele, tedy Jihočeského kraje, neschopného smysluplné restrukturalizace. A jihočeská vláda maximálně vydá prohlášení o potřebnosti odborníků a přehodí problém na ředitele.

Pokud byste seděli v jejich křesle, nechováte se jinak. Nezrušíte si třídu, nepropustíte lidi. Naopak se jim snažíte zajistit práci tím, že naplníte třídy jakýmkoli způsobem. A tak zřizujeme maturitní třídy obecného zaměření, rodiče dle pravidla, že maturita je vše a pak se uvidí, zapomínají na to, že řemeslo má zlaté dno. Nedivme se tedy, že i čtyřkaři odcházejí ze základek i na střední školy namísto učilišť. Logicky – voda teče, kudy má koryto. Následně komentujeme, že nenaplňujeme učební obory a hledáme důvody, proč tomu tak je. A zřizovatel – kraj – je v podstatě v pohodě, ona totiž gymnaziální třída je nejlevnější třída: 30 dětí, učitel, tabule a křída, oproti tomu je to v učebním oboru podstatně složitější a dražší: méně studentů ve skupině, mistr, stroje atd. Nakonec znovu uspořádáme setkání zástupců hospodářské komory, zaměstnavatelů, samozřejmě hejtmana – PR musí být – a vydáme prohlášení

 A pak je tu opět duben, přijímačky a sledujeme, jak se nám zaplní středoškolské lavice trojkaři a čtyřkaři ze základek, a „učňáky“ nám zejí prázdnotou, tak pomůžeme skomírajícímu učebnímu oboru dotací a vydáme prohlášení. To je vlastně nejsnadnější: Už několik let můžeme používat vlastně úplně ten samý text!

Pavel Klíma (TOP 09)

ředitel školy

krajský zastupitel

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Pavel Klíma

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 JIHOČESKÝ KRAJ

Lannova 2
370 01 České Budějovice

info@jhc.top09.cz
telefon: +420 733773708

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Milena Kothbauerová

Milena.Kothbauerova@top09.cz

telefon: +420 734440735

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme