× Pohněme s tím. Společně!

Instalace semaforu u Mercury

12. 10. 2015

Českobudějovická radnice plánuje upravit prostor před nádražím a Mercury centrem tak, že instaluje další přechody a semafory v prostoru u Mercury. Taková úprava by zasluhovala širší veřejnou debatu a zveřejnění záměru na webových stránkách města.
V rozporu s trendem oddělení pěší, nemotorizované a motorizované dopravy tato úprava určitě zpomalí dopravu ve městě, zvláště v době dopravních špiček. Zároveň přibude kolizní místo úrovňového křížení pěší a motorizované dopravy, naopak se znehodnotí asi 30 let stará investice do již vybudovaných podchodů. Pravdou je, že podchody nejsou v současné době příliš využívané a mají příliš šikmé vstupy. Na druhou stranu je investor Mercury centra před pár lety napojil napřímo a bezbariérově do této budovy a při plánované rekonstrukci vlakového nádraží by bylo možno provést rovněž bezbariérové přímé napojení.
Rovněž úprava ostatní vstupy do podchodů pod Nádražní ulicí by bylo možné upravit bezbariérově, aby byly použitelné i pro osoby se sníženou mobilitou. Také by prospělo řešení bezpečnosti podchodů tak, aby v nich nebyl prostor pro kriminalitu, tzn. např. kamerový systém nebo městský policista.
Současné přebíhání vozovky u hotelu Grand je nebezpečné, ale zavádění dalších přechodů pro chodce to nevyřeší.
Na problém Nádražní ulice je nutné se dívat v souvislostech. Problematicky provedená krajská investice do zanádražní komunikace (úzká, malá propustnost světelných křižovatek) a chybějící tunel pod vlakovým nádražím do lokality před nádražím přivádí příliš mnoho vozidel. Prostor je navíc na jediném budějovickém okruhu a další semafory už tak složitou dopravní situaci jen zpomalí. Stejně jako ji zpomalily semafory zavedené v Budějovicích u různých obchodů, stejně jako by ji zpomalily nereálné plány na částečné zneprůjeznění ulice Na Sadech za éry náměstkyně Popelové. Řešením by mělo být zvýšení propustnosti dopravy a vzájemné oddělení jejích jednotlivých druhů, nikoli její restrikce a míchání chodců mezi auta tam, kde již bylo do problematiky zainvestováno v minulosti. Dokud nebudou mít Budějovice funkčně vyřešenou dopravu na obchvatu (severním i jižním, a hlavně na dálnici, propojení Máje, více mostů přes řeky a železnici), nemá smysl se zabývat jakoukoli další restrikcí a jejím zpomalením. Co udělalo příliš mnoho semaforů můžeme vidět každé ráno například na Rudolfovské ulici.

Václav Kaska

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 JIHOČESKÝ KRAJ

Lannova 2
370 01 České Budějovice

info@jhc.top09.cz
telefon: +420 733773708

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Milena Kothbauerová

Milena.Kothbauerova@top09.cz

telefon: +420 734440735

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme