× Staňte se našimi členy!

Bouzek: Liberální demokracii budeme prosazovat a bránit

14. 1. 2019

Části zastupitelů Jihočeského kraje byla doručena žádost občana o odvolání ředitele Jihočeské komorní filharmonie pana Otakara Svobody. Důvodem byl veřejně vyjádřený nesouhlas s výroky a chováním bývalého prezidenta republiky. Zastupitel TOP 09 Tomáš Bouzek odpověděl jasně:

"Vážený pane,

děkuji za Váš názor. Vyjádření pana ředitele neznám, ani projev pana Klause, určitě opět duchaplný, jsem neslyšel.

Naštěstí skončily doby, kdy zavírali lidi za názor na vedoucí nomenklaturu a vyhazovali je z práce. Ani urážka hlavy státu už není trestný čin. Ani funkce prezidenta nezakladá automaticky nárok na úctu. Tu si musí daný člověk získat tím, jak funkci zastává. Mezi prezidenty tak máme vrahy, vlastizrádce i hulváty a byla by chyba to nepojmenovávat, obzvláště za situace, kdy jsou jim přednější zájmy cizích mocností před zájmy vlasti.

Také mě mrzí, že už víc než 15 let nemáme prezidenta, za kterého bych se nemusel stydět, ale mohu aspoň doufat, že se to brzy změní k lepšímu. Vyhazovy pro názor cestou ale rozhodně nejsou."

TOP 09 je jedinou stranou v současném politickém spektru, která není zatížena břemenem nedemokratických prvků a skandálů. Jako taková bude liberální demokracii v tomto státě bránit a prosazovat.

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Tomáš Bouzek

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme