× Pojďte do toho s námi.

V kraji prosadíme vizi moderního vzdělání

3. 11. 2020

Jižní Čechy mají nové představitele kraje. Na ustavujícím zasedání je zvolili krajští zastupitelé. Kraj povede koalice složená z ODS, TOP 09 a KDU-ČSL – Společně pro jižní Čechy, ČSSD a Jihočechů.  TOP 09, která kandidovala v letošních krajských volbách společně s KDU-ČSL, má v novém zastupitelstvu 3 mandáty. 

Zastupiteli byli znovuzvoleni náměstek českobudějovického primátora Tomáš Bouzek a dlouholetý ředitel školy Pavel Klíma. Nově se k nim přidá i místostarostka města Písek Petra Trambová. „Chtěl bych v první řadě znovu poděkovat všem, kteří dali našemu uskupení s KDU-ČSL ve volbách svoji důvěru,“ říká předseda krajské TOP 09 Tomáš Bouzek. Ten byl dnes zvolen předsedou volební komise a provedl ustavující zastupitelstvo celým procesem voleb hejtmana a Rady kraje. Zároveň dodává: „Vážím si toho, že jsme s novými koaličními partnery našli shodu v zásadních bodech a můžeme společně pracovat pro náš kraj.“

 TOP 09 bude mít své zastoupení i v Radě Jihočeského kraje. Náměstkem pro školství, sport a veřejné zakázky se stal místopředseda jihočeské TOP 09 Pavel Klíma. „Jasnou prioritou je teď pro nás ochrana zdraví všech Jihočechů. Pandemie koronaviru přinesla řadu problémů a neznámých i do školství. Na nás teď je, abychom našim školám v kraji co nejvíce pomohli a nenechali je ve vládním zmatku samotné. Minulý týden jsme s pomocí začali a předali našim žákům datové karty, které vyřeší nedostatečné internetové připojení pro distanční výuku,“ říká. Jako ředitel s dlouholetou praxí představuje vize, které by jako radní rád prosadil:

  • Prosadíme vizi moderního vzdělávání pro 21. století v jihočeských školách. 
  • Inovujeme dlouhodobý záměr jihočeského školství v souladu se Strategií 2030+.
  • Podpoříme ředitele škol jako klíčové osoby změn ve školství.  Začneme hned jejich výběrem na základě kvalit a nikoli politického pozadí.
  • Podpoříme rodiny s dětmi a studenty tak, aby podpora byla zaměřena na využívání moderních technologií ve výuce včetně podpory konektivity studentů středních škol a gymnázií.
  • Budeme spolupracovat s podnikatelským sektorem při získávání praxe studentů za účelem zvýšení jejich konkurenceschopnosti na trhu práce a vytvoříme podmínky pro zapojení nejlepších techniků z firem do vzdělávání v technických oborech. 
  • Budeme intenzivně spolupracovat s Jihočeskou univerzitou a jihočeskými vysokými školami, jejich organizacemi a vědecko-výzkumnými institucemi.
  • Velkou podporu věnujeme klasickému učňovskému školství ve vztahu na oborovou skladbu, s ohledem na potřebu trhu práce a demografický vývoj.

Další cíle z oblasti školství, sportu a veřejných zakázek, které jsou součástí koaliční smlouvy, naleznete v příloze. 

Milena Kothbauerová, krajská manažerka

České Budějovice, 3. 11. 2020

Soubory

PDF Priority.pdf (61.3 kB)

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Tomáš Bouzek, Pavel Klíma, Petra Trambová

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 JIHOČESKÝ KRAJ

Lannova 2
370 01 České Budějovice

info@jhc.top09.cz
telefon: +420 733773708

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Milena Kothbauerová

Milena.Kothbauerova@top09.cz

telefon: +420 734440735

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme