× Pohněme s tím. Společně!

Už v lednu bezpečně do Hradiště

30. 7. 2018

Podstatně pohodlnější a bezpečnější cestu z komerční zóny na Hradiště i do centra města zajistí chodcům a cyklistům nový chodník. Rada města na svém červencovém zasedání schválila vyhlášení veřejné zakázky na akci Chodník obchodní zóna – ŽP Hradiště Písek.

„Půjde o zcela novou stavbu obousměrné stezky pro chodce a cyklisty a terénního schodiště,“ přibližuje Josef Knot místostarosta Písku. „Stezka bude součástí dopravní infrastruktury města, propojí chodníkové trasy v oblasti obchodní zóny s chodníky v městské části Hradiště.“

Zhruba 400 metrů dlouhý chodník povede po pravé straně silnice 1/20 z Prahy do Českých Budějovic od parkoviště u OBI, přesněji od zásobovacího prostoru obchodu Breno, kolem čerpacích stanic až k železničnímu přejezdu, kde se napojí na již existující chodník do Hradiště. Pro zkrácení cesty bude možné využít terénního schodiště, které propojí obě komunikace už v místě mimoúrovňového křížení státní silnice s ulicí Hradišťká. Předpokládané náklady na stavbu jsou ve výši 2,7 milionu korun bez DPH.

Pokud se podaří vybrat zhotovitele, stavební práce by mohly začít už v září. Bude-li stavebníkům přát počasí, Písečáci se po novém chodníku projdou už v lednu příštího roku,“ upřesňuje místostarosta Josef Knot.

Dosud byla cesta pro pěší z obchodní zóny dosti nepohodlná. Lidé využívali vyšlapanou pěšinu podél svodidel, což bylo v některých úsecích riskantní, a navíc se za deště brodili blátem. „Stavbu proto považuji za důležitou především z hlediska bezpečnosti. Vyšší komfort si samozřejmě chodci a cyklisté také zaslouží,“ dodává Josef Knot.

Městské služby Písek současně vybudují podél chodníku veřejné osvětlení. Bude zde instalováno 16 stožárů s LED lampami.

Petra Šebestíková

krajská manažerka TOP 09

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Josef Knot

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 JIHOČESKÝ KRAJ

Lannova 2
370 01 České Budějovice

info@jhc.top09.cz
telefon: +420 733773708

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Milena Kothbauerová

Milena.Kothbauerova@top09.cz

telefon: +420 734440735

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme