22. 8. 2022

Město Písek díky přepojení čtyř svých velkých budov na teplárnu sníží meziročně spotřebu plynu až o 40 procent. Na vytápění svých objektů loni město spotřebovalo cca 1 668 MWh, tento rok by to mělo být přibližně 982 MWh.

„Letos Teplárna Písek dovedla horkovodní vedení do severní části Velkého náměstí, na které se napojila budova radnice, Sladovna a několik soukromých objektů. Ještě letos pak horkovodní vedení prodlouží z Velkého náměstí do navazující Karlovy ulice, kde se na něj připojí další dva velké městské objekty. Díky tomu se tento rok dostaneme na zhruba 60 procent loňské spotřeby plynu,“ řekla místostarostka Petra Trambová. Z velkých městských odběratelůplynu zůstane na toto médium připojen jen areál městských služeb sídlící na kraji města a pak několik dalších objektů, jejichž spotřeba je v podstatě minimální.

„Díky existenci teplárny, která k vytápění používá štěpku, uhlí a od nové sezony lehké topné oleje místo plynu, se nejen objekty v majetku města podílejí na snižování spotřeby ruského plynu,“ doplnil místostarosta Petr Hladík.

Zdroj: Písecký deník

Štítky
Osobnosti: Petra Trambová
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme