Volný: Budějovice dnes už nejsou pro turisty jen Budvar

11. 12. 2018

Do Komise pro cestovní ruch Rady města se vracím po čtyřech letech. Přestože jsme tehdy stáli na startovní čáře, rozhodli jsme se nejít cestou strategických plánů, které mají neodbytnou tendenci končit nakonec vždy někde v šuplíku, ale pustili jsme se rovnou do mravenčí práce s aktivními lidmi, ochotnými pro rozvoj cestovního ruchu něco udělat, a podpořit jejich úsilí z grantového systému města. Peněz nebylo mnoho, ale bohužel bylo málo i projektů, které by skutečně do jihočeské metropole přilákaly turisty, nebo alespoň zatraktivnily jejich pobyt. Iniciovali jsme vznik webové platformy, která by umožňovala na jednom místě shromažďovat a vyhledávat informace o pravidelných i nepravidelných eventech. A právě ty pravidelné se měly stát velkým lákadlem. Taktéž jsme se rozhodli vsadit na projekt Město a voda, který měl ambici udělat z postupně splavňovaných úseků Vltavy – když už do tohoto poněkud kontroverzního projektu prostředky doslova přitekly – obdobu Baťova kanálu. Ambice jistě nemalá.

A jaká je situace po osmi letech? Ne vše se úplně povedlo. Výběrové řízení na webovou platformu dalo přednost ceně před funkčností a volnočasový portál Inbudejovice nebyl žádnou hitparádou. Naštěstí se jeho vývoj nezastavil a v současné podobě je přehlednou platformou, kde se občan města, ale i turista dozví o jednotlivých akcích a objedná si i ubytování. Díky celé řadě pravidelných eventů, trhů, významných sportovních (RunCzech, 1/2maraton), kulturních (Vltava Open) a gastronomických podniků si spokojený turista, především individuál, pobyt přeci jen prodloužil. Po určitém přešlapování na místě se nakonec podařilo nastartovat i rozvoj Povltaví. Dnes se o celou destinaci stará Českobudějovicko-Hlubocko a dění kolem splavněné Vltavy nabralo ten správný kurz. 

Mojí snahou teď bude pokračovat v započaté práci. Chci se zasadit o podporu nejen velkých projektů, které jsou bombastickým lákadlem, ale i těch menších, založených na inovativních nápadech a iniciativě místních občanů. Chci vytvářet dostatečný prostor pro zapojení podnikatelů v oblasti cestovního ruchu a tím je motivovat ke spolupráci s městem. A v neposlední řadě bych rád přesvědčil turisty, že Budějovice to není jen Budvar.

Martin Volný, člen Komise pro cestovní ruch Rady města České Budějovice

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Martin Volný

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 JIHOČESKÝ KRAJ

Lannova 2
370 01 České Budějovice

info@jhc.top09.cz
telefon: +420 733773708

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Milena Kothbauerová

Milena.Kothbauerova@top09.cz

telefon: +420 734440735

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme