× Pohněme s tím. Společně!

Bouzek: Zemanův Zimola chce referendum o vystoupení z EU

16. 3. 2018

A je to tady... Když jsem s Jiřím Zimolou hovořil před posledním krajským zastupitelstvem vyjádřil jsem víru, že sociální demokracie zůstane demokratickou a proevropskou stranou. Byl jsem ujištěn, že ano... A jakéže to slyšíme důvody pro přijetí zákona o ústavním referendu? Samé "demokratické". Potíž je v tom, že je hlásá nedemokratický extrémista Okamura, postkomunistická strana nebo kremelský posluhovač Miloš Zeman.

Jenže demokracie není definována jen rozhodováním většiny - to přivedlo k moci třeba Hitlera. Demokracie stojí na třech pilířích - rozhodování většiny, vládě na čas (na volební období) a na ochraně menšin, aby měly šanci se případně stát ještě v dalším období většinou. Demokracie musí chránit sama sebe a její fungování je podmíněno řadou brzd a vyvažování v rámci dělby moci. Je pevně spojena s fungováním právního státu (a dodržování ústavy a zákonů Miloši Zemanovi opravdu mnoho neříká, jedná s jediným cílem, mít co nejvíc moci). Jde zásadně o demokracii zastupitelskou, nikoli přímou vedenou referendy.

Přejděme na řízení země formou referend a zkušený demagog dosáhne vždy svého. Z demokracie tu za chvíli nezůstane kámen na kameni. (Chceme třeba ovládnout ČT, aby nás nekritizovala? Udělejme referendum na zrušení koncesionářských poplatků. Kdo by chtěl platit něco navíc?) A proč je pro Zemanovu kliku tak důležité, aby se referendum mohlo týkat i vystoupení z EU a NATO? Protože je to ve výsostném zájmu Kremlu! Ten ve svém samoděržaví nepotřebuje silnou Evropskou unii, ale Unii žádnou nebo rozdrobenou a nejednotnou, nepotřebuje Evropu s její "pošetilou" snahou pěstovat tu "opovrženíhodnou" demokracii, která silnému vůdci brání vzít otěže pevně do ruky. Už teď má u nás ruská klika velký vliv a po vystoupení bude naprosto zásadní a ještě víc přímý. A třeba sem nebude muset vkročit ani noha ruského vojáka, kterého by naši "vlastenci" jinak klidně pozvali.

Proto si Kreml chová trojského koně Zemana a jeho souputnikům slibuje vliv a podíl na moci. Proto Zemanovo okolí tak úspěšně podniká v Rusku, proto se jezdí klanět těm, kteří na Krymu zopakovali Mnichov a obsazení Sudet. Ještě v listopadu 1989 byli přitom ochotni vyrazit v tancích ze Slaného na Prahu a rozdrtit odpor studentů. Teď okupují Hrad. Proto Zeman rozděluje společnost a boří mosty. Proto pěstuje strach, aby na něj našel jednoduché recepty, nachází vnějšího nepřítele a je připraven se mu s kalašnikovem postavit (třeba postřílet novináře). Proto apeluje na nejnižší lidské pudy a nechá je rozkvétat. V rozdělené společnosti se totiž lépe vládne. Věříte opravdu tomu, že by Zeman hlasoval pro setrvání v EU?? Možná by to opravdu říkal, jako nyní, se zdůrazněním všech negativ Západu a s glorifikací toho, co vidí na Východě. V každém případě by ale dělal vše pro to, abychom se vymanili z bezpečí Unie, z bezpečí NATO, ze zabezpečení, v jakém jsme historicky nikdy nebyli (tedy pardon, ne on - jiní by posílali lživé maily důvěřivým starým lidem).

Proč? Pro jeho ješitnost. Pro pomstu oné "pražské kavárně", kterou propaguje podobně jako kdysi Mussolini svojí římskou. Proto, aby ukázal demokratickému Západu, kde se neuplatnil (jen ta jeho snaha se vecpat do Bílého domu, poté, co pochleboval :-)). Proto aby ho vůdce Putin opět poplácal po zádech (pozor, jen zlehka a raději vsedě!). A samozřejmě pro financování těchto aktivit z ruských peněz a pro ekonomické příležitosti svých kamarádů (kterých se ale zbavuje, když neuspějí, viz zesnulý soudruh Šlouf, který dostal kopačky hned, jak přítele Miloše dostal poprvé na Hrad). A proč se k tomu snižují někteří inteligentnější lidé z jeho okolí je snad zbytečné dodávat... jsou to ty nejstarší důvody, o kterých psal už Niccolo Machiavelli... Bůh, a stateční spoluobčané, nechť ochraňují tuto zemi a mír s ní zůstává.

Tomáš Bouzek

zastupitel města České Budějovice

Jihočeský krajský zastupitel

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Tomáš Bouzek

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 JIHOČESKÝ KRAJ

Lannova 2
370 01 České Budějovice

info@jhc.top09.cz
telefon: +420 733773708

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Milena Kothbauerová

Milena.Kothbauerova@top09.cz

telefon: +420 734440735

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme