× Pohněme s tím. Společně!

Navrátil: Zlínský kraj je na tom se zveřejňováním smluv nejhůř v republice

27. 9. 2016

TOP 09 chce ve Zlíně průhledný krajský úřad, který bude čitelně hospodařit a komunikovat s lidmi. Podle Hodnocení transparentnosti krajů ale ten zlínský špatně komunikuje. Ve zveřejňování smluv a hospodaření s majetkem je dokonce nejhořší v republice. TOP 09 na tyto skutečnosti dlouhodobě upozorňuje a slibuje změnu.

„Krajský úřad ve Zlíně nezveřejňuje nic, co nemusí. A když zveřejňuje, tak ne pořádně. Naší prioritou je otevřený úřad, který bude s lidmi komunikovat a u kterého bude možné dohledat, čím se zabývá a kam jdou naše peníze. Za současné koalice je úřad opevněnou tvrzí, ve které se politici a úředníci schovávají před voliči," říká Vlastislav Navrátil, kandidát TOP 09 na hejtmana Zlínského kraje.

Na stránkách kraje nenaleznete registr uzavřených smluv. Kraji také absolutně chybí směrnice pro hospodaření s nemovitým majetkem. A pokud jde o jednání zastupitelstva, potom nedohledáte prakticky vůbec nic. Žádné zápisy z jednání zastupitelstva kraje ani jmenný seznam výsledků hlasování. Audio či videozáznam z jednání je utopií.

„U nás ve Valašském Meziříčí jsem inicioval pořizování a zveřejňování audio záznamu z jednání zastupitelstva. Takže vím, že to jde a není to problém. Musí být jen vůle, která současnému vedení kraje chybí. Ale není divu, že kraj raději žádné své výstupy nezveřejňuje. Vždyť v hodnocení mediální politiky získal jen necelých 16 % bodů," pokračuje Vlastislav Navrátil.

TOP 09 plánuje po krajských volbách zpřístupnit na webu audio záznamy z jednání zastupitelstva i se zveřejněním toho, jak který zastupitel hlasoval. Samozřejmostí bude i videozáznam. Zveřejňovány budou také smlouvy nad rámec zákona. „Nebudeme se před voliči na úřadu schovávat a nebudeme schovávat ani údaje o našem hospodaření," zakončil Vlastislav Navrátil.

Informace o fungování Krajského úřadu ve Zlíně zjistilo občanské sdružení Oživení v rámci projektu Hodnocení transparentnosti krajů – krajské volby 2016.

Emil Sedlařík, krajský manažer

ŠTÍTKY

Volby:
2016 zastupitelstva krajů - Zlínský - 1. Vlastislav Navrátil

Zlín jede! Půjčte si zdarma kolo od TOP 09. Stačí kliknout a jet

Půjčte si kolo zdarma

Padesátka statečných je připravena hájit vaše zájmy. Podívejte se na kandidátní listinu TOP 09 pro krajské volby ve Zlínském kraji.

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 ZLÍNSKÝ KRAJ

J. A. Bati 5648 (budova 32)
760 01 Zlín

info@zln.top09.cz
telefon: +420 728577541

 

KRAJSKÝ MANAŽER

Martin Neřád

Martin.Nerad@top09.cz

telefon: +420 728577541

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme