Gazdík: Jiří Čunek v debatě potvrdil naše podezření o korupci u tzv. holešovské zóny. Nechť zveřejní všechny listiny.

19. 9. 2012

Zlín – 18.9.2012

Ve včerejší televizní debatě Otázky Václava Moravce ze Zlínského kraje senátor Jiří Čunek oznámil, že při schvalování výstavby tzv. holešovské zóny „byl podveden“ a výslovně uvedl, že „tato zóna jeví známky korupce, protože tu zónu koupil soukromý investor za 21 milionů a kraj ji od něj koupil za 600 milionů korun.“ Vzhledem k tomu, že KDU-ČSL byla a je součástí krajské koalice, vyjádření lídra této koaliční strany je nesmírně závažné.

Potvrzuje totiž podezření ve Zlínském kraji opozičního hnutí Starostů a nezávislých, že projekt byl nejen předražen (náklady z veřejných prostředků dosáhly dosud 1,6 miliardy Kč, přitom počet vytvořených 75 pracovních míst, tj. na 1 místo náklad přesahuji 21 mil. Kč), ale také že byl krajně nestandardní a podezřelý od samého počátku (průmyslová zóna byla budována na zdrojích pitné vody bez adekvátních posudků, kraj vykoupil zónu od zadlužené firmy i tím, že koupil samotnou firmu). Jiří Čunek také uvedl, že má dané materiály, které rovněž na kameru ukázal.

Starostové a TOP 09 vyzývají Jiřího Čunka, aby tyto materiály zveřejnil a předal orgánům činným v trestním řízení. Rovněž vyjadřujeme podporu Jiřímu Čunkovi a nabízíme součinnost ve snaze rozkrýt tento zločinný podvod na daňových poplatnících nejen ze Zlínského kraje. Politickou odpovědnost za tento tunel do veřejných rozpočtů nesou představitelé koalice ODS a ČSSD, ledaže také i oni potvrdí, že byli podvedeni. Zároveň dnešního dne jsem učinil podnět státnímu zastupitelství ve Zlíně, aby v dané věci konalo. 

Petr Gazdík, lídr kandidátky Starostové a TOP 09

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme