Podepsali jsme memorandum o koalici do krajských voleb!

Nabízíme zkušenosti komunálních politiků z vašich měst a obcí a také odborníků z různých odvětví. Zlínský kraj zelený, chytrý a pro mladé. S touto vizí se bude ucházet o hlasy voličů v letošních volbách do krajského zastupitelstva uskupení s názvem Starostové pro Zlínský kraj s podporou TOP 09 a ZVUK12. Jeho cílem je dosáhnout takového výsledku, který by umožnil tuto vizi prosazovat.
„Pro kraj by měli pracovat lidé, kteří již mají zkušenosti se samosprávou. Tedy starostové, radní a zastupitelé. Ovšem nejlépe v kombinaci s úspěšnými lidmi z praxe, podnikateli, odborníky na konkrétní oblasti. Tohle složení může být zárukou toho, že se Zlínský kraj bude posouvat kupředu,“ prohlásil Tomáš Chmela, lídr kandidátky a starosta města Slavičín.
„Jde o kombinaci celostátních uskupení, které spolupracují i ve vládě, a úspěšného regionálního hnutí, které má zkušenosti se samosprávou. Naše spolupráce je logická, už jsme si ji dříve vyzkoušeli a velmi rychle jsme se proto na ní domluvili i pro nadcházející krajské volby,“ sdělil podnikatel, expert v oblasti energetiky a krajský předseda TOP 09 Miroslav Zemánek, čtyřka kandidátky.
Při stanovení cílů a úkolů pro roky 2024 – 2028 se Starostové pro Zlínský kraj s podporou TOP 09 a ZVUK12 nechtějí schovávat za fráze. Základem volebního programu bude proto konkrétních pět tematických pilířů, jejichž splnění bude uskupení v případě získání podpory od veřejnosti garantovat. „Půjde o konkrétní věci, které by Zlínskému kraji a jeho občanům pomohly. Jsme připravení je nachystat a uskutečnit,“ ujistil radní města Kroměříže a předseda hnutí ZVUK12 Jiří Kašík, který je pětkou kandidátky.
Konkrétní podobu tematické pětky a další plány budeme postupně zveřejňovat během dalších pěti měsíců – vždy každé téma jeden měsíc. „Máte se na co těšit,“ uzavřel Tomáš Chmela.
podpis-memoranda
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme