Pelhřimov chce do roka nového provozovatele vodovodu

4. 10. 2019

Pelhřimov vypoví smlouvu společnosti Vodak Humpolec s. r. o., která provozuje městský vodovod. Výpověď k 1. lednu příštího roku s roční výpovědní lhůtou dnes schválili zastupitelé. Nového provozovatele bude město hledat v koncesním řízení. Zároveň připraví variantu, že by vodovod provozovala městská firma.

Prostřednictvím městské firmy už pelhřimovská radnice, která ročně hospodaří s asi 500 miliony korun, provozuje kanalizaci a čistírnu odpadních vod. Podle starosty Ladislava Meda (ODS) se tak ověřila funkčnost modelu správy městskou společností. Současnému provozovateli vodovodu město ročně podle starosty platí přes čtyři miliony korun.
Podmínky koncese budou zastupitelé schvalovat na některém z dalších zasedání. Podle starosty by měly být známy ještě na podzim, případně v zimě. Podle místostarosty Zdeňka Jaroše (TOP 09)  je souběžně nutné připravit variantu, kdy by si město spravovalo vodovod samo pro případ, že žádný provozovatel z koncesního řízení nevzejde. “Když si pak řekneme, že koncesní model nám nevyhovuje, je drahý, nebo se nikdo nepřihlásí,” řekl Jaroš. 

Pelhřimov s asi 16.000 obyvateli si prostřednictvím vlastní společnosti zajišťuje provoz kanalizace a čistírny odpadních vod. Vodné a stočné je v Pelhřimově 70 korun za krychlový metr vody, podle starosty jedno z nejnižších v kraji. 

Zdroj: www.nase-voda.cz

Michael Kubík, krajský manažer TOP 09 Vysočina

Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme