Nová pelhřimovská cyklostezka za 25 milionů korun obkrouží rybník Stráž

31. 1. 2023
Více možností pro sportování a procházky v přírodě má nabídnout nová cyklistická stezka kolem rybníka Stráž na jihozápadním okraji Pelhřimova. Asi 1,3 kilometru dlouhá trasa, jež obkrouží celou vodní nádrž, má být hotová do začátku letošní letní sezony.
„V uplynulých dnech tam už došlo k vykácení některých dřevin, umístění pilotů a celkově jsme začali s takovými přípravami na stavbu, které byly vzhledem k aktuálnímu počasí již možné. Pokračovat se pak bude na jaře, až to dovolí klimatické podmínky,“ informoval pelhřimovský starosta Ladislav Med.
Celkové náklady se podle jeho slov pohybují kolem 25 milionů korun, přičemž zhruba polovinu z této částky pokryje dotace a také příspěvek od Kraje Vysočina. „Konečná cena by tak pro město měla být poměrně příznivá,“ míní starosta.
7 fotografií
Na cyklistické stezce s asfaltovým povrchem bude smíšený provoz, takže ji využijí nejen jezdci na kolech, ale také třeba milovníci inline bruslení, běžci nebo pěší. Samotnou trasu doplní rovněž odpovídající mobiliář - odpadkové koše, stojany na kola či posezení. Celá lokalita je totiž velmi oblíbeným cílem procházek místních a také rekreační zónou, ačkoli letní koupání ve Stráži obvykle komplikuje poměrně špatná kvalita vody.
Ještě letos by se měli cyklisté svézt rovněž po nové stezce vedoucí z Pelhřimova směrem na Vokov, Pavlov a Rynárec. Odpadne jim tak riziková jízda po frekventované silnici II/112. Tato další cyklostezka bude měřit zhruba 3,5 kilometru a v Pelhřimově se na ni lidé napojí u mostu přes řeku Bělou na křížení se Skrýšovskou ulicí.
„Trasa potom bude pokračovat podél Kulíkova rybníka, povede pod Balkovým mlýnem, dále přes louky, stále podél toku Bělé, přes křížení s pavlovskou silnicí a následně skončí přímo naproti odbočce na Vokov,“ popsal již loni v létě plány na novou trasu Zdeněk Jaroš (TOP 09), místostarosta Pelhřimova.
Zdroj: impuls.cz/regiony

Michael Kubík, krajský manažer TOP 09 Vysočina

Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme