Nová cyklostezka propojí Pelhřimov a okolní obce

8. 8. 2022

Město na trasy získalo dotace. Lidé se díky tomu bezpečně dostanou směrem na Vokov a Rynárec. Další cesta obkrouží rybník Stráž.

Bezmála pět kilometrů nových cyklistických stezek přibude brzy v Pelhřimově a jeho nejbližším okolí. Městu se povedlo získat dotace hned na dvě trasy, které budou sloužit nejen cyklistům, ale také pěším nebo jezdcům na inline bruslích. S jejich výstavbou by se mohlo začít ještě letos na podzim. Na přibližně 25 milionů korun vyjde stezka, která usnadní cestování na kole i pěšky z Pelhřimova směrem na Vokov, Pavlov a Rynárec. Radnice na ni získala finanční podporu ve výši 18 milionů korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury, na akci přispívá rovněž Kraj Vysočina. „Jsme rádi, že tento projekt po třech letech příprav konečně dostal zelenou a bude se moci brzy začít stavět. Aktuálně připravujeme výběrové řízení,“ vyjádřil se pelhřimovský místostarosta Zdeněk Jaroš (TOP 09) s tím, že předpokládaná doba zahájení výstavby je říjen 2022. S dokončením díla se pak počítá ve druhé polovině příštího roku. Cyklistická stezka bude měřit celkem 3 501 metrů a v Pelhřimově se na ni lidé napojí u mostu přes řeku Bělou na křížení se Skrýšovskou ulicí.
„Trasa potom bude pokračovat podél Kulíkova rybníka, povede pod Balkovým mlýnem, dále přes louky stále podél toku Bělé, přes křížení s pavlovskou silnicí a následně skončí přímo naproti odbočce na Vokov,“ nastínil vedení nové komunikace pro pěší a cyklisty Zdeněk Jaroš.

Další trasa pro „pěšáky“ a jezdce na bicyklech nebo na inline bruslích vznikne ještě okolo rybníka Stráž západně od města. Stavba za zhruba 15 milionů korun, kde 11 milionů opět pokryje dotace, obkrouží celou vodní nádrž, která je jedním z oblíbených vycházkových cílů místních. „Délka okruhu bude 1 280 metrů,“ upřesnil Zdeněk Jaroš.
I v tomto případě podle vedení města platí, že vyhlášení výběrového řízení na dodavatele stavby je aktuálně v přípravě; vypsáno by ale mělo být zřejmě ještě v srpnu. Ideálně již letos na podzim se tak může začít s budováním nové stezky.

Zdroj: MF DNES

Michael Kubík, ktrasjký manažer TOP 09 Vysočina

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme