Kamenický starosta Pfaur chce pro kuželkáře novou hernu

2. 3. 2016
Po více než deseti letech jednání s Českou obcí sokolskou o odkoupení hřiště u kamenického kulturního domu, patří pozemek městu. Letos tak už nic nebránilo tomu, aby TJ Slovan Kamenice nad Lipou podala žádost o dotaci na rekonstrukci kuželny. Pokud ministerstvo školství dotaci přiklepne, herna se čtyřmi drahami by mohla stát do konce letošního listopadu. 
Kameničtí kuželkáři sice hernu mají, ale pouze se dvěma drahami, což jim neumožňuje hrát ligové zápasy doma. „Protože jsme postoupili do ligové soutěže, musíme hrát ligové domácí zápasy na čtyřdráze. Dojíždíme tedy do Nové Bystřice. Nedávno zrekonstruovanou kuželnu v Kamenici můžeme využívat jen pro krajské soutěže nebo pro ligu dorostenců,“ vysvětlil již dříve předseda kamenických kuželkářů Milan Podhradský. Původně představitelé města i kuželkáři počítali s tím, že by vedle současné kuželny vybudovali další dvě dráhy. Jak ale uvedl kamenický starosta Pfaur, tato varianta se nakonec po stavební stránce ukázala jako ne příliš šťastná. „Vedle kuželny jsou staré objekty, které opravíme na novou čtyřdráhovou hernu,“ nastínil Ivan Pfaur. V době, kdy hřiště vlastnila Česká obec sokolská, nemohla být o nové kuželně či o další modernizaci pozemku o rozloze zhruba osm tisíc metrů čtverečních ani řeč. K žádosti o dotaci by město totiž muselo přidat doklad o tom, že mu hřiště patří. 
Teď jsou ovšem pro dotaci z pohledu vlastnictví dveře otevřené. „Celkové náklady na opravu kuželny činí deset milionů osm set tisíc korun. Pokud by vyšla dotace, tak bychom zaplatili dva miliony dvě stě tisíc korun. O dotaci žádá TJ Slovan a zastupitelstvo schválilo, že pokud ji dostane, zbytek zainvestuje město ze svého rozpočtu,“ komentoval finanční stránku věci starosta Pfaur s tím, že by šlo o největší letošní investici Kamenice nad Lipou. V případě, že by TJ Slovan na dotační peníze nedosáhla, podala by si podle Pfaura novou žádost v příštím roce. „Nechceme naši myšlenku opustit. Myslím si, že naši kuželkáři hrají aktivně a mají širokou členskou základnu nejen dospělých, ale i žáků a dorostenců,“ přemítal starosta. 
Zdroj: Pelhřimovský deník
Michael Kubík, krajský manažer
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme