Post krajského předsedy TOP 09 na Vysočině obhájil Jiří Blažek

1. 3. 2019

Další dva roky bude stát v čele krajské organizace TOP 09 na Vysočině Jiří Blažek. O jeho zvolení rozhodli ve čtvrtek 28. února delegáti krajského sněmu, který se konal sále Klubu OKO v Havlíčkově Brodě.

Do krajského vedení byli zvoleni zástupci všech pěti regionů v kraji. Krajskými místopředsedy se stali havlíčkobrodský místostarosta Libor Honzárek, který je nejen úspěšným komunálním politikem, ale také předsedou Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska a dále Svatava Matušková, nováček v krajském vedení a předsedkyně třebíčského regionu.

 „Děkuji všem delegátům za důvěru, kterou ve mně a v nové vedení vložili. Stále před sebou vidím spoustu práce a možností, jak posunout TOP 09 na Vysočině dál. Chtěl bych, aby se nám podařilo přesvědčit lidi o tom, že populismus a rozhazování peněz není zodpovědnou politikou. Rád bych dále TOP 09 dobře připravil na krajské volby v příštím roce tak, abychom hráli důstojnou roli v krajském zastupitelstvu,“ komentoval rozhodnutí členů krajské organizace předseda Jiří Blažek.

„Pevně také věřím, že se podaří znovuobnovení spolupráce se STAN, a to i na dlouhodobé úrovni. V dnešní době jsem pro sjednocení programově blízkých stran. Právě dnes, před evropskými volbami, je ideální příležitost pro integraci, zejména stran z Evropské lidové strany. Jsme povinni a věřím, že i schopni nabídnout voličům zodpovědné a proevropské řešení. Řešení, které zajistí stabilní a svobodný vývoj v srdci Evropy,“ nastínil své vize Jiří Blažek.

Jako host na sněm zavítala Terezie Radoměřská, která je nově ve funkci generálního sekretáře strany a také 1. místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. „Gratuluji novému předsedovi i celému vedení kraje a budu ráda, pokud budeme s optimismem pokračovat v prosazování cílů, kterým věříme. Jiřího Blažka znám velmi dobře jako pracovitého člověka a těším se na další spolupráci s ním,“ popřála novému krajskému vedení Markéta Pekarová Adamová.

 

 

 

Michael Kubík, krajský manažer TOP 09 Vysočina

Jiří Blažek (56 let) je ženatý, má 2 děti a žije v Pelhřimově. Je vystudovaný zemědělský inženýr a dnes pracuje v oblasti nemovitostí. Členem TOP 09 je od roku 2009 a v současnosti je také místopředsedou regionální organizace Pelhřimovsko.

Galerie