× Pojďte do toho s námi.

Lenka Šimo: Vzdělání místo biflování

22. 9. 2020

Lenka Šimo, je vystudovaná historička. Pracoval v památkové péči, muzejnictví a stála při zrodu Muzea nové generace ve Žďáře nad Sázavou.

Po působení v soukromé sféře začala pracovat jako učitelka. Obnovila mimojiné ve Žďáře masopust, organizuje komentované prohlídky a projekty moderních dějin. Její vášní je cestování, památky, literatura a tanec. Je vdaná.

V krajských volbách kandiduje na koaliční kandidátce "Pro TOP Vysočinu". Ke svým prioritám říká: "Ráda bych v oblasti školství více propojila výuku s aktivním poznáváním našeho kraje, který jako jediný v republice má tři památky UNESCO. Turistický ruch je doposud nevyužitým potenciálem a nabízí nové pracovní příležitosti, finance a prestiž našeho kraje. V oblasti jazykového vzdělávání je výzvou spolupracovat s projekty partnerských měst, projektů a zajistit rodilé mluvčí. Musíme nabídnout výuku jinak – aktivně a atraktivně."

Na dotaz, jak může cestovní ruch pomoci rozvoji Kraje Vysočina říká: "V České republice máme jako jediný kraj 3 památky UNESCO. Kromě toho také další jedinečné památky a dechberoucí krajinu. V kombinaci se skvělou gastronomií a zážitky kulturních a sportovních událostí je tato nabídka doposud nevyužitým potenciálem. Nové pracovní příležitosti, finance a také zvýšení atraktivity našeho kraje může stát na počátku cesty efektivnějšího rozvoje turistického ruchu. Náš jedinečný kraj má opravdu co nabídnout."  

A co udělat se školstvím a vzděláváním obecně?  "Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. Pro všechny stupně škol bychom rádi zlepšili a zatraktivnili jazykové vzdělání. Nejen formou lepší dostupnosti rodilých mluvčí, ale také zapojení do projektu partnerských měst a institucí. Chceme umožnit studentům zažít výuku jazyků jinak. Aktivně a atraktivně," uzavírá Lenka Šimo (TOP 09) své představy o tom, co by ráda v našem kraji zlepšila. 

 

Michael Kubík, krajský manažer TOP 09 Vysočina

ŠTÍTKY

Volby:
2020 zastupitelstva krajů - Vysočina - 4. Lenka Šimo

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 VYSOČINA

TOP CENTRUM
Chlumova 5429/1a
586 01 Jihlava

info@vys.top09.cz
telefon: +420 564570369

 

KRAJSKÝ MANAŽER

Michael Kubík

michael.kubik@top09.cz

telefon: +420 604229309

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme