Jaroš: Chtěl bych probudit Pelhřimov k životu

18. 10. 2018

Pelhřimov má novou povolební koalici pro spolupráci na řízení města 2018-22. Tvoří ji ODS (4), TOP 09 (3), KDU-ČSL (3) a Nezávislí pro občany (1) – celkem 11 zastupitelů z 21.

„Mým přáním a cílem je rozhýbat věci, které je potřeba v Pelhřimově akutně řešit a probudit město k životu,“ popsal své plány budoucí místostarosta Zdeněk Jaroš (TOP 09). Sám bývalý aktivní sportovec, který má ke sportu a zdravému pohybu stále blízko, vidí před sebou jeden konkrétní úkol: „Zaměřím se mimo jiné na rozvoj cyklostezek. Pro cyklisty v Pelhřimově je například nemožné projet po stezce bezpečně napříč městem.“

Koaliční dohoda byla uzavřena mezi čtyřmi výše uvedenými subjekty. Z programových cílů obsahuje například vytvoření dlouhodobé vize do roku 2030, posílení fondů pro sportu a kulturu, dokončení revitalizace Stráže, zpracování koncepce cyklotras a cyklostezek a rozvoj v oblasti bydlení a dopravy. Definitivní znění dokumentu bude s podpisy 11 zastupitelů zveřejněno u příležitosti ustavujícího zastupitelstva města.

Na něm bude navrhován na starostu Ladislav Med (ODS), na místostarosty Josef Koch (KDU-ČSL) a Zdeněk Jaroš (TOP 09). Na místa neuvolněných radních jsou nominování Josef Doubek (ODS), Václav Plášil (TOP 09), Hynek Poul (KDU-ČSL) a Ivana Kociánová (Nezávislí pro občany).

 

Michael Kubík, krajský manažer TOP 09

Zdeněk Jaroš (51 let)

je ženatý a má dvě dospělé děti. Narodil se a převážnou část života žije v Pelhřimově, kde už 25 let provozuje obchod se železářstvím. Ve svém podnikání navázal na rodinnou tradici svého otce a dědy. Od dětství se aktivně věnuje sportu, který ho naučil zdravé soutěživosti a týmové práci. Je pravicového smýšlení a v tomto duchu byl i vychován, protože minulý režim se na životě jeho předků tvrdě podepsal. Život v naší zemi a v našem městě mu není lhostejný, a proto se před 8 lety rozhodl vstoupit do komunální politiky, kde pro město pracoval z pozice zastupitele.

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme